Nebyl cítit stín křivdy z Ostravy, to přišlo až v Brně. Ano, patnáct minut jsme se proti Olomouci hledali a navíc se nechali ve čtvrté minutě zaskočit brankou, která poznamenala celé utkání. Ale i diváci se hledali, kromě kotle. A ne patnáct minut, ale celé utkání!

Dovolím si tvrdit, že mužstvo bylo velmi dobře takticky připraveno. Důraz, okamžité napadání soupeře při přebírání míče a zdvojování rychlých hráčů Olomouce nám pomohlo vyhrávat osobní souboje. Vynutili jsme si herní převahu! Komu z jiných ligových mužstev se to se Sigmou podařilo? Sigma, až na náhodu Hubníka v 69. minutě, si nevypracovala do konce utkání žádnou šanci. Dvakrát škoda nadstandardního zákroku Drobisze, kdy po dokonale vypracované akci zneškodnil střelu Volešáka.

Nešťastná třináctka, nešťastné 13. kolo. Co asi blesklo hlavou hráčů při první penaltě? V době, kdy je možné vidět každé utkání ligy a porovnat výkony rozhodčích, divák žasne! Nebo si to jenom namlouváme? Ale po hříchu je nás hodně a nejsme pouze zaujatí fanouškové. Penalta a červená karta v Ostravě, nekompromisní první penalta v Brně a pak pojistka v podobě druhé penalty a zase červená pro gólmana. Nejsme tam, kde jsme ještě před nedávnem byli? Páni rozhodčí, pokud jsou pravidla určitý metr, tak prosíme, měřte stejně!

Ať v hlavách hráčů probíhalo cokoliv, jejich výkon proti Olomouci a Brnu byl jako den a noc. Dovolím si použít slova trenéra Soukupa z tiskové konference po zápase: „V Brně to bylo totální selhání a obrovský kolaps. Kluci odvedli naprosto neprofesionální výkon, úplně zápas zabalili. Byla to obrovská ostuda!“

S tím se dá pouze souhlasit. Těžko pochopit, kam se poděl výkon z Ostravy či nasazení a bojovnost z utkání se Sigmou. Prohrát se může, ale takto? Kde je Vaše důstojnost?!

Divák může na vše zapomenout, ale má jednu podmínku. A to vítězství doma s Libercem. Slovan prožívá krizi, hráči jsou neuvěřitelně neukáznění. Liberec nesplnil předsezonní očekávání, venku hraje nevalně. Díky změně na trenérském postu, kde Petříka vystřídal Rada, nás však rázem čeká mnohem těžší utkání. Hráči se budou chtít před novým koučem ukázat.

Pozor si musíme dát hlavně na Andreje Keriče. Čtyři branky, k tomu si přidejte rychlost a nevyzpytatelné kličky. Standardky Papouška, extravagantní výkony Štajnera a pro Liberec slibné výkony slovenské posily Breznaníka brzdí náš optimismus. My nebudeme mít brankáře Filipka, hlavně doma byl zatím velkou oporou. Tento fakt by měl stmelit obrannou fázi našeho mužstva, což si snad hráči po Brně konečně uvědomí.

Ladislav Botek