Potřebujeme tento zápas společně s domácím utkáním s Teplicemi zvládnout. Je velký rozdíl jít do jara se sedmnácti či třiadvaceti body. Chtěl bych získat aspoň čtyři body," přeje si kouč Slovácka Svatopluk Habanec.

SIGMA OLOMOUC – 1. FC SLOVÁCKO

Sobota v 17.00 hodin

Rozhodčí: Kocourek – Paták, Urban

Bilance: 24 zápasů – 9 výher, 7 remíz, 8 porážek, skóre 29:30

Z pohledu na tabulku Synot ligy je zřejmé, kde oba soupeře tlačí bota. Zatímco Slovácko má čtvrtou nehorší obranu v lize, Olomouc se trápí ve finální, když ve čtrnácti zápasech nastřílela pouze dvanáct branek.

Kouč týmu z Uherského Hradiště ale varuje, že Sigma doplácí pouze na neproměňování šancí. „Rozhodně nepatří tam, kde se momentálně nachází. Dvanáct bodů její hře vůbec neodpovídá. Sigma předvádí atraktivní fotbal, v určitých momentech se jí daří celoplošný presink. A že mají problémy s útokem – tak to já nevidím. Mají tam hromadu kvalitních ofenzivních hráčů. Byl bych velmi nerad, kdyby to prolomili zrovna proti nám," řekl Svatopluk Habanec, který vyzdvihl především hru záložní řady soupeře. „I když od nich pravidelně odchází kvalitní hráči jako Pospíšil, pořád mají ve středu hřiště sílu. Je tam Navrátil nebo třeba náš bývalý hráč Kuba Petr, který teď má výbornou formu. Na to si budeme muset dát pozor a pohlídat si to," konstatoval slovácký lodivod.

Jeho tým z posledních čtyř ligových zápasů vytěžil pouze bod a do moravského derby půjde v pozici, ve které nechtěl být. Případná porážka na Hané by modrobílé přímo namočila do boje o záchranu.

Mužstvo sráží strašidelná hra obrany, dá se očekávat, že opět přijdou změny. Zejména Stanislav Hofmann má za sebou tragická představení, tipovat, zda jej nahradí Rada či Košút, je ovšem hádáním z křišťálové koule. Možná dokonce nastoupí oba.

Kouč Habanec každopádně karty neodkryl. „Doplácíme na chyby, zlepšení defenzivy je proto naší hlavní prioritou. Přes týden jsme tomu věnovali pět tréninků, nezbývá než doufat, že se to přenese i do zápasu," uvedl. Že by na Hané vsadil na klasického „zanďoura", to však dopředu odmítl. „To nám není vlastní. Psychika u nás po nevydařených utkáních není v pořádku, uvnitř v kabině ale cítím velkou chuť. Věřím, že to kluci ukáží i na hřišti."

Zatímco nad složením obranné čtveřice se vznášejí otazníky, další „nejisté" fleky jsou vyřešeny. Za Šumulikoského, který nasbíral čtyři žluté karty, naskočí Daníček, v bráně pak bude Milan Heča. Jednička Slovácka sice odstoupila ze zápasu s pražskou Slavií, od pondělí však normálně trénuje s mužstvem. „Měl jen naražené žebro, je připravený," potvrdil Svatopluk Habanec.