Realizační tým doplní ještě jeden asistent, jeho jméno však známo není. Tescoma měla zájem o svého bývalého hráče Josefa Muchu, trenér druholigového HFK Olomouc však zůstal na Hané.

Poslední mužstvo nejvyšší soutěže provedlo na podzim už třetí trenérskou změnu. Ligový rekord Bohemians Praha ze sezony 1996/97 však Zlín nezlomil. Klokani stihli protočit čtyři kouče už za prvních 12 kol, Valaši potřebovali o čtyři více.

Dvojice Minář s Kalivodou se navíc vrací na lavičku po dvou měsících. Mužstvo vedli po odvolaném Josefu Mazurovi dočasně od osmého do jedenáctého dějství. Tescoma tehdy získala tři body a kromě toho postoupila do čtvrtfinále Poháru ČMFS. Poté převzal tým dlouho očekávaný Stanislav Levý. S ním se ale Zlín kvůli chabým výsledkům a rozdílnému pohledu na fungovaní klubu rozloučil.

Minářovi zůstane stejně jako předtím funkce ředitele klubu. „Během sezony to není problém. V lednu a únoru bude ve Zlíně častěji Ladislav Valášek (předseda představenstva - pozn. autora), takže to nenaruší ani tréninky,“ je si jistý šéf Tescomy.

Ten plánuje určité změny v přípravě. „Dávám větší důraz na práci s míčem.“ Co konkrétního to znamená? „V lednu se budeme dopoledne věnovat herní stránce, odpoledne nabírání fyzické kondice,“ prozradil Minář. Kvůli finančním úsporám odpadne jeho svěřencům kondiční soustředění v Luhačovicích. Únorové herní soustředění v Turecku však zůstává v plánu. Známé už je jméno jednoho soupeře - maďarského Debrecína.

Zimní přípravu zahájí nejhorší celek první ligy v pondělí 5. ledna. Ze čtyř avizovaných olomouckých posil se ale do ní nezapojí Tomáš Kazár. Ofenzivní záložník zamíří do druholigového Slovácka.

„Asi se lekl konkurence Pulkerta a Rýdela. Udělal jsem si o dotyčném hráči svůj obrázek. Takové pro boj o záchranu nepotřebujeme,“ pravil rázně Minář.
Jisté je tak zatím hostování středopolařů Martina Pulkerta s Filipem Rýdelem. Tescoma ještě vyzkouší slovinského obránce Dejana Jurkiče, Brazilce Jeana Marcela dos Santose a Jaroslava Nesvadbu.

Tescoma už naopak nepočítá s dvojicí pravých záložníků Jan Kraus, Vladimír Malár a také by jí nevadil odchod Petra Musila, jenž si za rok ve Zlíně nenašel stabilní místo v základní sestavě. „Na pravé straně máme přetlak,“ vysvětloval Minář. Kabinu už předtím opustili obránce Penner a trio záložníků Vrtělka, Kóňa, Baranyai.

Trenéři Zlína v této sezoně

Josef Mazura (1. - 7. kolo): 1 výhra, 2 remízy, 4 porážky, skóre 5:8, 5 bodů.
Ladislav Minář (8. - 11. kolo): 1 výhra, 3 porážky, skóre 4:10, 3 body.
Stanislav Levý (12. - 16. kolo): 1 remíza, 4 porážky, skóre 1:9, 1 bod.
Ladislav Minář (17. - ? kolo)