„Pan Onda byl jediným osloveným kandidátem, jsem rád, že jsme se bez problémů domluvili," pochvaloval si Josef Hamšík, předseda ČSK, který změnil kouče po třech a půl letech.

„Teď je tady doba očekávání, pro nás i pro něj je to nová výzva," dodal šéf brodského klubu.

Nový lodivod nevplouvá do úplně neznámých vod, neboť ještě před dvěma a půl lety trénoval v divizi Napajedla. Na jejich lavičce seděl dlouhé čtyři roky a v posledních sezonách dovedl tým na druhé a třetí místo. Pak začal v Praze studovat profesionální licenci UEFA a působil u devatenáctky Zlína.

„Měl jsem teď i jiné nabídky, žádná ale nebyla tak konkrétní. Navíc jsme se dohodli velice rychle a na všem," vysvětlil Martin Onda svůj příchod.

Broďané mají za sebou výborný podzim, na páté příčce přezimují s pouze čtyřbodovou ztrátou na lídra tabulky. Nový kouč si je toho vědom, strach ale nemá. Naopak. Před sebe i mužstvo postavil ty nejvyšší cíle.

„Víte, nemám rád takové ty řeči, že o postup nechceme bojovat a podobně. Tak to radši ten fotbal vůbec nehrajme. Chci, abychom byli co nejvýš, a když budeme mít po třiceti kolech nejvíce bodů, bude to skvělé," nechal se slyšet Martin Onda, jenž si přeje, aby jeho mužstvo předvádělo atraktivní útočný fotbal, který by přilákal fanoušky na Orelský stadion.

K Olšavě nepřišel dělat žádnou revoluci.

„O posilách jsme se zatím nebavili. Prioritou je, aby zůstali stávající hráči. Když se to povede, nebude třeba do mužstva výrazněji zasahovat," řekl nový trenér.

V tom se plně shodl s předsedou ČSK.

„Filozofií našeho klubu je vychovávat si hráče sami a až když se to nepodaří, tak mančaft citelně doplnit. Chceme současný kádr udržet, je lepší mít konsolidované mužstvo, než ho od začátku budovat," poznamenal Josef Hamšík.

Jak dlouho by měl Martin Onda v Uherském Brodě působit, to je ve hvězdách.

„Máme mezi sebou džentlmenskou dohodu, která není nijak časově omezena. Když uvidíme, že nám navzájem neklape, tak se v klidu rozejdeme," překvapil Josef Hamšík. Nový kouč s tím neměl sebemenší problém.

„Dá se říct, že jsem to navrhl já. Na co smlouva na dva, tři, pět roků? Když nám to nesedne, budu za půl roku pryč, když ano, tak budeme spolupracovat tak dlouho, dokud budeme chtít," uzavřel Martin Onda.