„Jsem rád, že to pochytal, má na postupu velkou zásluhu," ocenil domácí trenér Svatopluk Habanec výkon zkušeného gólmana, který de facto poslal modrobílé do čtvrfinále. To se hraje až na jaře.

1. FC SLOVÁCKO – BANÍK OSTRAVA 1:1 (0:0), na pen. 4:3

Dušan Melichárek si v letošní sezoně zatím příliš nezachytal, v lize totiž dostává přednost Milan Heča. Vydařené představení při penaltách mu tak pochopitelně zvedlo náladu. „Šel jsem si to užít a že to dopadlo tak, jak to dopadlo, je pro mě dobře," usmíval se zkušený gólman, který zneškodnil dva z pěti pokusů. „Při té první jsem šel na stranu. Ten hráč to ale kopl nahoru, naštěstí jsem tam stačil nechat ruku," popsal zákrok proti Šichorově ráně.

Pak ovšem zaváhal i jeho spoluhráč Mezlík, a tak se začínalo odznova. V poslední sérii ovšem strážce domácí svatyně vyvedl z míry kapitána hostí Jana Baránka a položil tak základ k postupu. „Měl balon postavený úplně mimo, proto jsem tam prostestoval. Samozřejmě v tom byla taktika, abych ho rozhodil. Kdyby to měl postavené správně, tak bych udělal něco jiného," smál se Melichárek, jenž vzápětí Baránkovu střelu vykopl nohama. „Neměl jsem už sílu skočit, tak tam ty nohy zůstaly," povídal s nadsázkou hrdina utkání. Vzápětí totiž Kalouda svůj pokus proměnil a Slovácko mohlo slavit postup do čtvrtfinále.

„V penaltách měli domácí pevnejší nervy a byli šťastnější. Nám nezbývá než jim pogratulovat. Postoupit mohl jen jeden," nechal se slyšet trenér Baníku Tomáš Bernady.

S jeho hodnocením se ztotožnil i domácí lodivod. „Remíza byla asi zasloužená, utkání pak mělo šťastný konec pro nás. Postoupili jsme mezi nejlepších osm mužstev a na jaře se budeme snažit pokračovat," uvedl Svatopluk Habanec.

Oba trenéři se shodli, že zápas nabídl mnohem zajímavější podívanou než úvodní osmifinálový zápas. „Všechno bylo lepší než v prvním zápase, na kterém se asi projevilo to, že ještě o ničem nerozhodoval. Nasazením a chutí po vítězství by se to dnes dalo přirovnat k ligovému utkání," poznamenal Tomáš Bernady. „Viděli jsme mnohem kvalitnější zápas," potvrdil domácí kouč.

Do zápasu na obou stranách naskočili hodně pozměněné sestavy. Baník obměnil dvě třetiny základní jedenáctky, domácí kouč komletně prohodil stoperskou dvojici a nechal rovněž odpočívat Kaloudu se Šumulikoskim. Do pohárové odvety ovšem nasadil Libora Doška s Jaroslavem Divišem, kteří kvůli kartám stáli v předchozím ligovém zápase s Plzní. A právě tato dvojice měla na svědomí úvodní šanci zápasu, nejlepší kanonýr Slovácka ale přihrávku na osamoceného Diviše pokazil. I u druhé šance byl po obrovském závaru před brankou Baníku Došek, po jehož centru si hosté málem vstřelili vlastní gól.

Baník nastoupil v hodně obměněné sestavě a poprvé zahrozil až tři minuty před přestávkou. Hned to ale byla tisíciprocentní šance. Na Melichárka se řítili dva hráči soupeře, Šichor předložil míč Holzerovi, který ale ze dvou metrů neskutečně přestřelil.

Skóre se tak měnilo až po přestávce. Jaroslav Diviš se netradičně prosadil hlavou po rohovém kopu a Slovácko vedlo. Radost domácích ale měla jepičí život, neboť Baník po chvíli Petrusem vyrovnal – 1:1.

Rozhodnout tedy musely penalty…

Branky: 65. Diviš – 67. Petrus. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Kotík. ŽK: Hlúpik – Sukup, Byrtus, Mensah. Diváci: 3499. 1. FC Slovácko: Melichárek – Kuncl, Mezlík, Košút, Reinberk – Diviš, Havlík (73. Kalouda), Valenta, Trávník, Kerbr – Došek (62. Hlúpik). Trenér: S. Habanec. Ostrava: Šrom – Byrtus, Kaša, Baranek, Sukup – Šichor, De Azevedo (69. Narh), Holzer (46. Kukec), Mensah (58. Matěj) – Petrus – Šašinka. Trenér: T. Bernady.

PENALTOVÝ ROZSTŘEL

Kukec – s přehledem k pravé tyči – 0:1

Kerbr – napodobil soupeře a srovnal – 1:1

Narh – počkal SI, až Melichárek zvolí stranu a posla míč na tu opačnou – 1:2

Kuncl – s jistotou k pravé tyči – 2:2

Šichor – Melichárek konečky prstů vytáhl ránu pod břevno – 2:2

Trávník – opět přesně k pravé tyči – 3:2

Byrtus – proměnil a udržel Baník ve hře – 3:3

Mezlík – jako první zvolil levou stranu a gólman Šrom jeho pokus chytil – 3:3

Baránek – Melichárek nohama vykopl a domácí mohou rozhodnout – 3:3

Kalouda – ranou k pravé tyči poslal Slovácko do čtvrtfinále – 4:3