Hráč letenského klubu, který má odehráno 53 ligových zápasů, nastupoval převážně za druholigový juniorský tým. Všechno ale nasvědčuje tomu, že další prvoligová utkání přidá tento brněnský rodák v Uherském Hradišti.

Tomáši, kdy Vás vůbec vedení Slovácka kontaktovalo poprvé?

Úplně přesně si nevzpomínám, ale je to zhruba tak deset dnů zpátky. Proběhlo jednání mezi oběma kluby a já jsem jenom čekal na to, jestli to vyjde nebo ne.

Byl jste v kádru pražské Sparty. Nebral jste nabídku Slovácka jako krok zpět?

Na mém postu ve Spartě hrával Ondra Kušnír, který měl reprezentační formu. Celkově ta konkurence je tam obrovská, takže se dá říct, že jsem šel do Sparty na zkušenou. Teď jsem tam neměl perspektivu a v mém věku je potřeba hrát. Nabídku Slovácka jsem bral všemi deseti a jsem za ni rád.

Jste z angažmá ve Spartě zklamaný?

Určitě ne. Přece jenom je to u nás top klub a už jenom to, že mě koupili, bylo pro mě velice pozitivní. Sparta je přece jenom někde jinde než ostatní kluby v Česku, je to velkoklub.

Na jak dlouho jste podepsal ve Slovácku smlouvu?

Smlouvu jsem ještě nepodepsal, ale jsem na ní dohodnutý. Bylo mi řečeno, že oba kluby už se mezi sebou také dohodly. Já si myslím, že tomu, abych podepsal smlouvu, nebude už nic bránit. S klubem také odlétám na soustředění do Turecka.

Byla ve hře ještě nějaká jiná mužstva mimo Slovácko?

Začátkem ledna jsem kontaktoval svého manažera, určitě tam nějaké nabídky byly, ale to už je pryč. Já chci hrát za Slovácko, a to je pro mě v této chvíli nejdůležitější.

Měl vliv na váš příchod trenér Mazura, kterého znáte z Brna?

Pro mě to byla záruka kvality. A pokud vás někdo za určité peníze chce, tak vám dává důvěru – a ta je ve fotbale potřeba.

Slovácko na jaře čeká boj o záchranu. Neděsí Vás to?

Tak děsí – neděsí. Budu se dívat na tabulku až po třicátém kole a snažit se v dresu Slovácka odvádět maximum v každém zápase.

Dát gól hned v prvním zápase v novém klubu, to asi potěší, že?

Tak určitě. Výsledek je dneska hodně dobrý. Myslím si, že mužstvo podalo dobrý výkon a když ještě přidáte gól, tak musí být maximální spokojenost.

Vyhovuje Vám post krajního obránce, na kterém jste nastoupil v dresu Slovácka?

V Brně jsem hrál i stopera, ale dva roky už hraji na kraji obrany, kde se cítím lépe.

(std)