„Součástí setkání je osmnáctý ročník turnaje v malé kopané, kterého se letos zúčastnily dva týmy z Trenčína, po jednom ze slovenské Trnavy a Nitry, slovinské Lublaně, z polského Knurówa a tři česká mužstva, a to z Prostějova, Znojma a Uherského Hradiště,“ uvedl Jaroslav Prchlík, vedoucí územní skupiny IPA Uherské Hradiště, která čítá 95 členů.

Česká sekce jich sdružuje 3 500 a mezinárodní sdružení policistů má přes 420 tisíc členů.

Krátce po deváté hodině dopolední napochodovaly ve slušivých kostýmech a se státními vlajkami na hrací plochu mladé mažoretky z hluckého domu dětí a mládeže, za nimi pak sedmdesát policistů-fotbalistů. Těm, ale i dalším účastníkům setkání ukázala jiná skupinka sličných mažoretek, jak umí za hudebního doprovodu žonglovat s hůlkami, tak nezbytnými pro parádní vystoupení.

„Těší mě, že jsem se mohl zúčastnit setkání členů IPA a policistů z různých zemí, které se koná v rámci rozšiřování přátelských vztahů v našem teritoriu. Věřím, že jako každý rok zvítězí i letos v turnaji v malé kopané to nejlepší mužstvo, že nedojde k žádnému zranění,“ řekl Pavel Gajdošík z územního odboru Policie ČR Uherské Hradiště.

V turnaji, jemuž dala punc mezinárodní účast týmů, probíhaly boje v duchu fair play i v přátelské atmosféře. Vítězem se stalo béčko Trenčína před áčkem, třetí místo vybojoval tým z Lublaně a bramborová medaile zůstala pro mančaft z Uherského Hradiště.