Příchod jeho nástupce Svatopluka Habance z Ústí nad Labem je prakticky jistou věcí, dnes si však s největší pravděpodobností bude ještě plnit povinnosti u svého původního klubu. Na Julisce tak Slovácko povede Jiří Dekař, který od úterý vede přípravu mužstva.

DUKLA PRAHA – 1. FC SLOVÁCKO

Dnes 20.15

Bilance: 6 zápasů – 1 výhra, 2 remízy, 3 porážky, skóre 3:6.

Dukla rozhodně není soupeřem na „chycení se". Po skvělé loňské sezoně se očekávalo, že letos podobné výkony nezopakuje, jenže tým z Julisky v úvodních třech kolech dokázal, že se s ním musí počítat. Stačí si v rychlosti připomenout: nejprve remíza se Spartou, která vyrovnala až v posledních okamžicích zápasu, nešťastná porážka v Liberci a nakonec koncert proti Teplicím, které si odvezly čtyřbrankový debakl.

„Výsledky Dukly hovoří za vše. Má velice kvalitní tým, navíc je při chuti," uvědomuje si Jiří Dekař, že jeho tým nečeká zrovna procházka růžovým sadem. Největší sílu má podle něj soupeř ve středové řadě.

„Je tam Gedeon plus silné kraje Berger s Malým. Nebezpečné jsou i standardky," vypočítává Dekař, který ale věří, že mužstvo dokáže na důležitý souboj dobře připravit.

Žádné závratné změny ale po svém povýšení z postu asistenta na (dočasného) hlavního kouče v přípravě neprovedl.

„O odvolání trenéra jsme se dozvěděli až v úterý před odpoledním tréninkem, takže nebyl vůbec čas něco měnit. Navíc mužstvo má zajetý určitý cyklus, nebylo by dobré ho nabourávat. Zařadil jsem proto jen pár drobných novinek," prozradil zaskakující trenér.

Trenér Soukup ještě před svým koncem ve Slovácku prohlásil, že pro utkání na Dukle chystá výrazné změny. Provede je i jeho nástupce? „O tom jsme se s Mirkem Soukupem už vůbec nestihli pobavit, takže vůbec nevím, co chystal. A jestli do sestavy sáhnu já? Možná jo, možná bude sestava úplně stejná. Nechte se překvapit," pousmál se zkušený stratég.

Jelikož v předchozích letech dlouhá léta působil ve Slovácku u mládeže a juniorky, dá se očekávat, že někdo z mladíků šanci v základu dostane.

„Věřím, že můžeme na Dukle uspět. Byl by to výborný odrazový můstek," zasní se Jiří Dekař.

S pomocí v podobě podcenění ze strany Dukly však nejspíš počítat nemůže. Ze slov trenéra „vojáků" Luboše Kozla jasně vyplývá, že Slovácko bere jako rovnocenného soupeře.

„Slovácko bylo v loňské sezoně hned za námi a na poslední místo určitě nepatří. My k utkání musíme přistoupit se vší vážností a odpovědností tak jako k souboji s Teplicemi, protože nic lehkého nás nečeká," zvedá varovný prst ambiciózní trenér.

„Mají ve svém středu spoustu zkušených a také vysokých hráčů, takže každá standardka je nebezpečná. Navíc to hrají hodně na Libora Doška, čili takový způsob hry, který úplně nevyznáváme, ale musíme se s tím umět vyrovnat a prosadit se svojí hrou," dodal Luboš Kozel.

Dukla vs. Slovácko ve statistikách:

Celková bilance: 6 zápasů – 1 výhra, 2 remízy, 3 porážky, skóre 3:6.

Dukla se Slováckem doma: 3 zápasy – 1 výhra, 1 remíza, 1 prohra, 3:2.

Nejčastější výsledek: 0:0 (2×). Nejvíce branek: Eismann, Görner, Chmelíček, Kerbr, Matúš a Šultes 1 – Hanus, Hanousek a Pázler 1.

Největší návštěva v Praze: 1 870 – 2. března 2012 (1. liga, 0:2).

Zajímavost:

Dukla vstřelila jen tři branky, jednu na konci první půle a další dvě ve druhém poločase. Slovácko si svých šest gólů rovnoměrně rozložilo. Tři v prvním poločase a tři po přestávce.