Celkově natáhli šňůru neporazitelnosti už na osm duelů a k vyrovnání absolutního rekordu jim chybí jediný zápas. V Jihlavě si navíc připsali již čtvrtou bezbrankovou remízu v novém roce. „Pětaosmdesát minut jsme měli hru naprosto pod kontrolou, bohužel jsme ale nedokázali vstřelit gól,“ litoval po utkání trenér Slovácka Stanislav Levý. Jeho tým si od sestupových příček drží devítibodový odstup.

JIHLAVA – 1. FC SLOVÁCKO 0:0

Předposlední Jihlava předchozí tři duely prohrála a chtěla se na Slovácku chytit. Byli to ale hosté, kdo měl od začátku více ze hry. Rychlí křídelní hráči dělali obráncům Vysočiny velké potíže, gólové nabídky od Zajíce, Havlíka či Machalíka ale nedokázal nikdo usměrnit do brány. Chvíli před přestávkou měli slibnou příležitost domácí, s Dvořákovou hlavičkou si ale Daněk, který nečekaně nahradil Milana Heču, poradil. Svůj tým pak podržel i po přestávce při nebezpečné akci Rabušice. To však bylo ze strany domácích vše.

„V posledních dvou zápasech jsme dostali devět branek, dnes jsme defenzivu zlepšili. Nicméně směrem dopředu chyběla myšlenka, nápad. Nevytvářeli jsme si šance, a když nevystřelíte, tak asi těžko můžete dát gól,“ posteskl si domácí trenér Michal Bílek.

Jeho protějšek si výkon v první půli pochvaloval. „Hru jsme měli naprosto pod kontrolou, vytvořili jsme si i brankové situace. Jenže kvůli špatnému řešení jsme nedokázali vstřelit gól,“ vytkl svým svěřencům kouč Slovácka.

Největší šanci zápasu připravil po změně stran velmi aktivně hrající Navrátil, Havlík ale z otočky netrefil branku.

„Bod je pro nás více než zasloužený. Domácí se omezili jen na nakopávané balony a trochu nás pozlobili až v závěrečné čtvrthodině, kdy přišli na hřiště Ikaunieks se Zoubelem. My jsme se dokázali prosadit po stranách, kombinace ale nebyla tak rychlá, jak bych si představoval. Chyběl mi lepší výběr místa v šestnáctce, agresivita, chtít za každou cenu dát gól,“ prohlásil Stanislav Levý.

Smutný byl i jihlavský trenér. „Chtěli jsme dnes získat tři body, naše situace je zase složitější, než byla před tímhle kolem. Neřekl bych, že nám chyběla bojovnost, prohrávali jsme ale souboje jeden na jednoho, nechávali jsme se lehce obejít. Soupeř byl silnější na míči, vytvářel si nebezpečné situace. Musíme naši hru zkvalitnit,“ dodal Michal Bílek.

Rozhodčí: Proske - Pochylý, Kubec. ŽK: Urdinov - Reinberk, Daníček. Diváci: 2235.

Jihlava: Hanuš - Urdinov, Rosa, Krejčí, Tlustý - Batioja (63. Ikaunieks), Štěpánek (57. Zoubele), Vaculík, Fulnek (81. Záviška) - Dvořák, Rabušic. Trenér: Bílek.

Slovácko: Daněk - Reinberk, Hofmann, Břečka, Šimko - Šumulikoski - Navrátil, Daníček, Machalík (68. Tetteh), Havlík (72. Ťok) - Zajíc (84. Koné). Trenér: Levý.

HLAVNÍ MOMENTHavlíkova tutovkaZáložník Slovácka skóroval v podzimním souboji s Jihlavou a na Vysočině měl opět velkou šanci skórovat. Navrátilův skvostný průnik ale zakončil střelou nad, a tak utkání skončilo bez branek.

ČÍSLO UTKÁNÍ8Už na tolik zápasů natáhli fotbalisté Slovácka svou šňůru neporazitelnosti. K vyrovnání absolutního rekordu z přelomu let 2002 a 2003 už jim tak schází pouze jediné utkání.

HVĚZDA ZÁPASUVeliče ŠumulikoskiNa tohohle makedonského veterána je zkrátka spoleh. Stejně jako v předchozích zápasech přes něj šla většina útočných akcí, navíc odvádí mravenčí práci směrem dozadu. Na čistých kontech má nemalou zásluhu.