Čtyřiatřicetiletý gólman podal spolehlivý výkon, porážce ale ani přes pohotové zákroky nezabránil.

Vysokého brankáře ve větrném televizním duelu postupně překonali Souček Škoda a Van Buren.

Výsledek 0:3 byl pro celek z Uherského Hradiště ještě milosrdný.

„Prohráli jsme a doma ztratili další body. I když to byl hrozně těžký zápas, prvních pětadvacet jsme se Slavií dokázali hrát. Bohužel po sporném prvním inkasovaném gólu jsme psychicky odešli,“ štve Michala Daňka.

Vedoucí brance Slavie předcházel diskutabilní střet ve středu hřiště.

Po souboji s útočníkem Škodou zůstal na trávníku bezvládně ležet domácí stoper Hofman. Sudí Julínek nechal pokračovat ve hře a Pražené akci dotáhli do gólového konce, když bezmocného Daňka překonal dorážející Souček.

„Bohužel kluci reklamovali faul a na chvíli přestali hrát. To byl důsledek toho, že jsme dostali gól,“ míní Daněk.

1. FC Slovácko - Slavia Praha.
Žádné překvapení se nekonalo. Slovácko nestačilo na Slavii

Podruhé lovil balon ze sítě po penaltě reprezentanta Škody.

Pokutovému kopu přecházela jasná ruka beka Reinberka.

„Věřil jsem si. Připravoval jsem se na tu stranu, kam jsem nakonec šel. Škoda to bohužel kopl jinam a dal gól,“ štve Daňka.

Fotbalisté Slovácka se snažili favoritovi cestu za třemi body znepříjemnit, ale hned po obrátce potřetí inkasovali a po dorážce Van Burena už nebylo co řešit.

„O přestávce jsme si řekli, že na soupeře zkusíme vlítnout a pokusíme se dát kontaktní gól, což se nám nepodařilo. Vyšli jsme ze šatny a naopak jsme branku dostali,“ mrzí domácího brankáře.

Oslabený tým se dál snažil, ale proti účastníkovi základní skupiny Evropské ligy neměl nárok.

Slavia v klidu kontrolovala hru, zahozené šance jí tak vůbec nemrzely.

„Z naší strany už to bylo takové harakiri. Hrálo se nahoru dolů, žádnou šanci jsme si ale nevytvořili. Slavia pořád chodila do brejků,“ říká Daněk.

Brankář Slovácka Milan Heča v akci.
Gólman Slovácka Milan Heča: Styl Slavie by nám mohl vyhovovat

Bývalý brankář Ostravy a Plzně předvedl prokřehlým divákům několik bravurních zákroků, výsledek 0:3 ale netěšil v Uherském Hradišti nikoho.

Ani nepříjemný vítr, který v neděli sužoval celou republiku, nikdo na městském stadionu Miroslava Valenty neřešil.

„První poločas byl nepříjemný, foukal docela dost, ale bylo to pro všechny stejné,“ mávl rukou Daněk.

Slovácko pod vedením trenéra Korduly nevyhrálo ani na šestý pokus, v tabulce HET ligy dál zůstává s pouhými devíti body třinácté.

„Je pravda, že se situace komplikuje. Bohužel nesbíráme body. A když už něco uhrajeme, tak je to pouze remíza, což je v tříbodovém systému málo,“ ví Daněk.

Sedmadvacetiletý ofenzivní záložník Slovácka Jakub Petr (na snímku uprostřed) v závěru podzimu dostává čím dál více příležitostí.
Slavia? V naší lize se dá obrat o body každý, tvrdí Jakub Petr

Situace Slovácka není ideální, navíc když před zimní přestávkou čeká Kordulovu partu ještě duel v Teplicích, domácí zápas se stoprocentní Plzní, derby ve Zlíně a záchranářská bitva s Jihlavou.

„Postavení v tabulce nás trochu svazuje. Na druhé straně pořád je za námi teprve třetina soutěže. Můžeme uhrát ještě dost bodů,“ věří Daněk.

Ten ví, že na výsledky ostatních namočených mužstev nelze spoléhat.

„Nemůžeme čekat, že týmy pod námi budou pořád ztrácet,“ ví čtyřiatřicetiletý gólman. „Musíme se dívat sami na sebe a začít vyhrávat,“ burcuje Daněk.

Ilustrační foto
Tvrdý výprask uštědřily nováčkovi Rosice