Čtyřiadvacetiletý fotbalista se na prvním tréninku potil s parťáky z uplynulé sezony, ale přestup z hlavy úplně nevypustil. „Do té doby, než se to úplně odsekne, tak to možná v hlavě mít budu," přiznal.

Jste rád, že zůstáváte ve Slovácku?

Až tak to neřeším. Jsem hráč Slovácka ještě dva roky a tak to prostě je. Jestli ta nabídka z Jablonce byla nebo ještě je, tak to nijak neovlivním. Jsem tady spokojený, pravidelně hraju, poslední sezonu se mně dařilo, takže tak.

Nemrzí vás, že vám klub zatrhl přestup do ambiciózního Jablonce?

Jsem odchovanec, jsem tady od páté třídy, kdyby měla přijít nějaká změna, tak bych se tomu asi nebránil. Na druhou stranu nechci ventilovat věci, že bych tam šel nebo nešel. Momentálně hraji za Slovácko.

Proč právě Jablonec, který skončil v tabulce ještě pod Slováckem?

Přišla konkrétní nabídka. Je pravda, že Jablonec hrál hůř než my, ale momentálně se celý mančaft překopává a přišla tam zajímavá jména. Hlavně je tam dobrý trenér Šilhavý a pan Chytrý, který mě vedl už v dorostu Slovácka. Myslím, že by to nebyl krok zpět, ale znovu se opakuji, že jsem hráč Slovácka.

Jak vám bylo oznámeno, že vás klub nepustí?

Dočetl jsem se to na internetu. Ředitel klubu pan Krejčí v jednom rozhovoru řekl, že nehodlá nikoho pouštět. Ani nevím, jestli je ta nabídka ještě otevřená. Už se tím nezabývám, zapojil jsem se do přípravy, řeší to můj manažer, uvidíme.

Nemůže vás ta nabídka nějak ovlivnit v přípravě? Honí se vám možný přestup pořád v hlavě?

Trošku možná jo, ale v přípravě normálně makám naplno. Pracuji hlavně pro sebe, chci se pořád zlepšovat. Jestli bude něco nového, tak manažer určitě zavolá. Do té doby, než se to úplně odsekne, tak to možná v hlavě mít budu.

Jaký byl váš uplynulý ročník? Hodně vydařený, že?

Byly tam nějaké výkyvy, moje výkony nebyly úplně optimální, ale jako mančaft jsme se hodně zvedli. Nějakým způsobem jsme se posunuli dopředu a dokazovaly to i naše výsledky. Osobně jsem začal víc hrávat, získal klid a posunul se i střelecky, i když gólů mohlo být ještě víc. Ale i za těch deset jsem rád.

Máte v plánu podobné výkony zopakovat i v nové sezoně?

Myslím si, že určitě. (Směje se.) Hlavně se musím dostat do základní sestavy, nechci říkat, že mám své jisté. Udržet se v týmu, udržet se v základu a pomoct mančaftu dát nějaké góly, to je moje meta. Budu skromný, za půl roku bych chtěl dát pět branek, po podzimu se uvidí, pak to můžu navyšovat.