Může být parta kolem trenéra Svatopluka Habance prvním mužstvem v soutěži, které utne sparťanskou šňůru? Zeptali jsme se regionálních trenérů, jak oni vidí víkendový hit.

František Ondrůšek – ČSK Uherský Brod (divize): Vidíme, že i Sparta dokáže prohrát, sice to bylo jenom v poháru, ve kterém dal trenér Lavička příležitost hráčům širšího kádru. Z toho vyplývá, že se plně soustředí na ligu. Slovácko hraje momentálně skvělý fotbal, mají Jardu Diviše, kterého jsem trénoval v béčku Slovácka. Tenkrát byl lenoch, ale stal se z něho vynikající fotbalista. Dneska je vidět, že si to v hlavě srovnal. Myslím, že v domácím prostředí má Slovácko šanci – minimálně bod by mohlo uhrát. Branky určitě padnou, oba mančafty jsou hodně gólové. Vidím to na remízu 1:1.

Ladislav Soviš – TJ Nivnice (I. A třída): V naší lize může každý porazit každého, i Spartu. Slovácko prokazuje vysokou výkonnost, i když v Příbrami minule prohrálo. Doma hraje dobrý a bojovný fotbal, mohlo by zremizovat a možná i vyhrát, není to utopie. Po delší době by snad mohlo být vyprodáno, je to v neděli večer, okolní kluby budou mít svoje zápasy už odehrané, na druhou stranu je zápas zase v televizi, tak uvidíme. Tipovat nechci, obyčejně to skončí přesně opačně, ale když na tom trváte, tak Hradiště vyhraje 2:1.

Petr Zapletal – FS Napajedla (divize): Slovácku i trenéru Habancovi bych výhru moc přál. Od podzimu je ve hře výrazný rozdíl, hráči jsou tlačeni do fotbalu, snaží se držet míč a musím uznat, že se na jejich fotbal dá dívat. Už to není nakopávání míčů na jednoho hráče, je vidět mezihra a kolmé přihrávky. Spartu určitě dokážou potrápit, v lepším případě můžou i vyhrát, ale očekávám těžké utkání a remízu 1:1.

Roman Sklenář – HS Kroměříž (šéftrenér mládeže) I když prohrálo Slovácko v Příbrami, tak podává na jaře velmi kvalitní výkony. Je vidět, že práce trenéra Habance s mladými hráči je ve stavu, kdy to přináší ovoce. Při troše štěstí by se dala Sparta porazit 2:1, ale spíš se kloním k remíze. Myslím, že zápas skončí 2:2.