V Jablonci naskočil do utkání od úvodní minuty a odehrál celý zápas. Zatím to však vypadá, že si na svoje další prvoligové starty bude muset tento obránce nějaký čas ještě počkat.

Na první ligový zápas se ale nezapomíná. Nejinak je tomu i u dvaadvacetiletého Petra Spaziera. „Sice jsme v Jablonci prohráli, ale sehráli jsme vyrovnané utkání. Přiznám se, že jsem čekal, že nastoupím už v posledním ligovém zápase doma proti Příbrami. Nakonec jsem se na hřiště nedostal, ale trenér Malura mě ujistil, že v Jablonci budu hrát od začátku.“

V minulém týdnu probíhaly schůzky nového vedení klubu s jednotlivými hráči. V jakém dresu se tedy objeví v následující sezoně Petr Spazier? „Mám platnou smlouvu ještě na další rok, ta mně běží vlastně ještě od minulé sezony,“ říká talentovaný fotbalista, který svoje další působení v Uh. Hradišti vidí takto:

„Mám teď vlastně dvě možnosti. Buď zůstanu, a podle slov vedení klubu mi nabídnou novou a vylepšenou smlouvu, nebo půjdu na hostování do nějakého druholigovému klubu. Všechno bude záviset na tom, jaký bude ve Slovácku pro další sezonu kádr. Ze všeho nejraději bych ale zůstal v Hradišti, záleží však, jaká bude konkurence na mém postu,“ zamýšlí se Spazier.

V minulém týdnu měli hráči Slovácka ukončení sezony. Jaká je teď nálada v mužstvu po sestupu z první ligy a jak vnímají změnu majitele sami hráči? „Že je nový majitel, o tom jsme samozřejmě mluvili a musím říct, že nás to všechny potěšilo. Pan Zemek chce postoupit co nejrychleji do první ligy a pro nás je to nový impulz,“ říká Petr Spazier.

V uplynulé sezoně patřil mladý obránce ke klíčovým hráčům hradišťské juniorky, a tak nemohl uniknout pozornosti trenéra prvního týmu Slovácka Pavla Malury. „Petr má velice poctivý přístup k fotbalu. Na jeho postu pravděpodobně v nové sezoně k velkým změnám nedojde a jestli bude hrávat v základní sestavě, to je zatím předčasné,“ nastiňuje Malura, že to s prosazením se do užšího kádru nebude mít Spazier jednoduché. „V širším kádru dvaceti hráčů ale bude stoprocentně. Kdyby ovšem pravidelně nenastupoval, tak pro jeho fotbalový růst by bylo ideálním řešení hostování v kvalitním druholigovém klubu,“ uzavřel Malura.

První fotbalové krůčky dělal Spazier ve Velké nad Veličkou, kam také často, když má čas, zajde na fotbal. Šéf tamní kopané a známá fotbalová osobnost našeho regionu Petr Kohůt pozorně sleduje jeho fotbalový růst. „Petr u nás začal jako žáček a je to historicky první ‚Veličan‘ v lize,“ říká s úsměvem Kohůt. „Držíme mu palce a věříme, že těch prvoligových startů na jeho kontě ještě přibude.“