„Myslím, že to nebude až tak velký problém. Kluci, co pravidelně nehrávají, dostanou šanci, snad se s ní poperou ke spokojenosti mančaftu," věří 27letý odchovanec Slovácka.

Po uplynulém zápase se vyjádřil trenér Plzně, že mají dva zraněné, to prý je hra Slovácka. Vyrukovali jste podle vás na Viktorku přehnaně tvrdě?

Ne, nemyslím si, že jsme hráli nějak extrémně tvrdě nebo dokonce zákeřně, to vůbec. Hráli jsme důrazně, agresivně, možná zákrok na Radima Řezníka byl tvrdší, ale jinak bych to viděl v pořádku. Na druhou stranu ani Plzeň nehrála zrovna v rukavičkách. Pořád si říkám, že je velká škoda toho závěru, ve kterém srovnali, ale bod nakonec musíme brát.

Po Plzni vám vypadla téměř celá obrana. Už jste to v kariéře zažil?

Ne, aspoň si to nepamatuji. Stalo se, že se vykartují jeden nebo dva hráči, ale skoro celá obrana, to si fakt nevybavuji. Kluci věděli, že jim hrozí na Slavii stopka, ale v takovém zápase jako proti Plzni, kde těch osobních soubojů bylo strašně moc, se na to člověk nedívá.

Jak velké to bude podle vás oslabení?

Těžko říct, uvidíme až po zápase. Každý, kdo je v kádru, už na podobném postu hrál, takže to nebude problém. Kluci, co pravidelně nehrávají, dostanou šanci, snad se s ní poperou ke spokojenosti mančaftu.

Budete si muset zvykat na něco jiného?

Nemyslím si, že to bude v obraně nějak rozdílné. Možná mě dá trenér na druhou stranu. V poslední době jsem se sice zabydlel vpravo, ale nemám problém nastoupit i na levé straně. S kluky hrajeme spolu dlouho, známe se, věřím, že nebude žádný problém.

Směřovaly tréninky v týdnu už ke složení nové obrany?

Něco se vyzkoušelo, řekli jsme si, jakým stylem budeme hrát. Jak se to zrealizuje, to uvidíme na hřišti.

Máte za sebou čtyři nejlepší mančafty tabulky. Kdo na vás udělal nejlepší dojem?

Asi Mladá Boleslav, ta nás vyloženě přejela. Ze Sparty jsme si s troškou štěstí mohli odvézt bod, Plzeň byla dominantní na míči, ale uválčili jsme remízu. O Zlínu bych mluvit ani nechtěl, ten zápas jsme si pokazili sami neproměňováním šancí v první půlce.

Zítra hrajete s dalším týmem, který má pohárové ambice. Jaký čekáte na Slavii zápas?

Od příchodu trenéra Šilhavého se Slavii daří, zvedli se a hrají v pohodě. Bude to podobné utkání jako proti Plzni, možná s tím rozdílem, že nebudou tak dominantní na míči.

Co říkáte na jejich vysokou výhru (4:1) ve středeční dohrávce v Brně?

Je vidět, že jsou ve velké formě, ale strach rozhodně nemáme. Když jsme zvládli zápas proti Plzni, tak věřím, že podobně můžeme uspět i v Edenu. Chce to jediné podat stejný výkon jako v uplynulém kole.

Může být pro Slovácko výhoda, že bude mít Slavia v nohou středeční dohrávku?

Na to se nebudeme dívat. Dohrávka v Brně by na ně neměla mít žádný vliv, mají široký a kvalitní kádr.

Máte v mužstvu nějaké osobní vazby? Jak se vám zamlouvá atmosféra v Edenu?

Znám Tomáše Jablonského, ale ten zatím moc nehrává, jinak nikoho. Mají výborné fanoušky a parádní stadion, osobně se mně na Slavii hraje dobře. Míváme tam podporu i našich fanoušků, věřím, že přijedou i tentokrát. Bývá tam slušná atmosféra.

Na podzim jste ještě nevynechal ani jeden zápas. Cítíte se v herní pohodě?

To je záludná otázka, snažím se každý zápas odvádět maximum. V Příbrami jsem musel střídat, měl jsem problémy se svalem. Před Plzní jsem měl také nějaká problémy, ale o tom bych se nerad bavil. Řekl bych, že se cítím docela dobře, k úplné spokojenosti schází víc bodů to víme všichni.

Slovácko má deset bodů. Bývalý trenér Habanec vždycky mluvil o tom, že základ pro klidné jaro je získat na podzim minimálně dvacet bodů. Dá se s tím souhlasit?

Jasně, ale k tomu nám ještě pár bodů schází. V týdnu po tréninku jsme se o tom bavili. Hrajeme čtyřikrát venku a doma máme už jenom dva zápasy, ale těch dvacet bodů je reálných. Myslím, že se dají uhrát. Věřím, že se nám to podaří a budeme mít klidnou zimu.