Trenér Sigmy Martin Pulpit to oběma gólmanům už oznámil. Ožehavý post, se kterým měla Olomouc v loňské sezoně nemalé problémy, je tak vyřešen. „Trenér mi oznámil, že začnu chytat já. Samozřejmě se ukáže až na hřišti, jestli budu pro ten tým jednička, nebo nebudu. Pochopitelně budu dělat všechno proto, abych v brance zůstal,“ slibuje Drobisz, který už v přípravě naznačil, že utracené peníze za něj by mohly být dobrou investicí. Chytat za loňskou nejhorší obranou Gambrinus ligy, to je úkol, jenž byl před novou posilu Sigmy postaven.

Dlouholetá jednička Slovácka si ale podle vlastních slov nemá na co stěžovat. „Kádr v Olomouci je solidní. Myslím si, že na nějaký ten střed tabulky máme. Důležitý bude začátek ligy, jak ho chytneme a jak nám to bude šlapat. Zatím všechno funguje. Občas jsou vzadu ještě nějaká okénka, ale nemůžu si na nic stěžovat. Myslím, že nám to klape. Snad to vydrží,“ přeje si.

Jasno zatím naopak není v situaci kapitána Olomouckých. V minulé sezoně začal s páskou na ruce Tomáš Randa, ale vůdce Hanáků dělal po Petrželově pokynu Filip Rýdel. Ten ovšem po příchodu Brazilce Daniela Rossiho musí bojovat o základní sestavu. Vše tak rozhodne až demokratická volba v kabině.
„Už byly návrhy, zatím se ještě nehlasovalo. Tak uvidíme, kdy to bude,“ říká kandidát na pásku číslo jedna zkušený Tomáš Randa. „Já dám hlas asi Tomášovi. Zas takový přehled nemám, abych tady mohl rozdávat hlasy,“ rozesmál Drobisz Randu a oba hráči dali tak najevo, že volba kapitána nebude ničím stresujícím.