V létě 2010 odešel zpět na „rodnou hroudu", kde se vypracoval v obávaného útočníka. Hostování v Myjavě mu tento měsíc skončilo a od Nového roku se bude prát o místo v týmu trenéra Svatopluka Habance.

Ze třetí ligy jste s Myjavou postupoval až do nejvyšší soutěže. Byl poslední půlrok nejvydařenější ve vaší fotbalové kariéře?

Řekl bych to asi takto. Za dva a půl roku, co jsem na Myjavě, jsem prožil nejlepší část svého fotbalového života. Poslední půlrok byl jen odrazem toho, co se tady kolem fotbalu dělo a co pro to dělali majitelé klubu. Moje podzimní výkony byly možná zviditelněné tím, že se na Myjavě hrála liga. Jsme devátí, nějaké góly jsem dal, na další přihrál, možná to bylo zvýrazněno i tím. Neberu jenom poslední půlku sezony, celé období bylo velmi šťastné.

Patříte mezi nejlepší střelce ligy, nastupoval jste na hrotu?

V útoku jsem odehrál asi jenom tři zápasy. Většinou jsem hrál pravého záložníka, který se nevrací. (Směje se)

Byl jste překvapený, že jste se ve vašem prvním ligovém ročníku okamžitě prosadil?

Pro mě to není nějaké extra překvapení. Vždycky jsem si věřil, mám větší sebevědomí a věděl jsem, že na ligu mám. Kádr, který postoupil, zůstal téměř pohromadě, přišly nějaké posily… Ale hlavně je tady neskutečná parta, která mě v začátcích hodně podržela. Na Myjavě jsem doma, trenér mi věří, odehrál jsem všechny zápasy a v neposlední řadě se mi vyhýbala zranění. To musím zaklepat.

Dokážete si s odstupem času vysvětlit, proč jste se neprosadil ve Slovácku?

Možná proto, že jsem nedostal pořádnou příležitost, jakou bych si zasloužil. Také možná proto, že jsem byl o dva a půl roku mladší.

Tehdy vedl mužstvo trenér Soukup, kolik jste odehrál přípravných zápasů?

Poločas proti Trenčínu. Další zápas se hrál v Ružomberku, tam jsem vůbec neodjel a začal jsem tušit, že to není dobré. Od mých známých jsem dostal echo, že v klubu nezůstanu. Trenér Soukup si mě zavolal do kanceláře, obhájil si to diplomaticky. Tvrdil, že jsem mladý a potřebuji pravidelně hrávat. Neznal jsem ho a on neznal mě. Nevěřil mně, nemám mu to za zlé. Teď vidím, že to tak asi mělo být. Tehdy byly ve hře ještě Zlaté Moravce, ale se Slováckem se nedomluvily. Šel jsem hrát na Myjavu třetí ligu.

Byl jste vidět téměř na každém podzimním zápase Slovácka. Co soudíte o hře a o umístění mužstva?

Mimo Jihlavu jsem nevynechal žádné utkání, dokonce jsem byl i na posledním pohárovém proti Třebíči. V úvodním kole proti Brnu jsem byl zhrozený a překvapený, že mužstvo jenom nakopávalo balony na Doška. Po třech kolech bez bodu asi musela přijít změna trenéra. Mezi hráči Slovácka mám spoustu dobrých kamarádů. Co jsem slyšel, tak trenér Habanec přinesl do kabiny uvolněnost, je tam větší pohoda a je to vidět i na hřišti. Kluci si víc věří. Možná by mohla být hra ještě víc kombinační. To je ale jen můj osobní názor, tak jak to vidím z tribuny, když mám malé pivo.

Dobře znáte českou i slovenskou nejvyšší soutěž, můžete tedy srovnávat…

Myslím si, že česká liga je o stupínek výš, to vám poví bez debaty každý. Někteří hráči Slovácka se mi smějí, co to hraji za ligu, a já se zase směji jim, že nakopávat balony umí každý. Ale všude jsou mančafty, které vám nic nedarují. Na druhou stranu je potřeba říct, že české kluby v přípravných zápasech slovenské týmy nijak extra nedrtí.

Mluvil jste v průběhu podzimu s trenérem Habancem?

Volal ještě v průběhu ligy. Bavili jsme se o tom, že se sejdeme po skončení podzimu. Podle posledních informací bych měl začít ve Slovácku. Abych řekl pravdu, tak ještě nevím, jak to dopadne. Ve hře je ještě spoustu věcí, ale Slovácko a trenér Habanec chtějí, abych se vrátil.

Bude těžké odejít z Myjavy, kde jste tahoun mužstva a ikona fanoušků?

Nijak jsem nad tím ještě nepřemýšlel, ale bude to hodně těžké. To, co se udělalo na Myjavě za poslední dva roky, je něco neskutečného. Myjava mi bude strašně chybět, ale neříkám, že tu ještě nezůstanu. Na druhou stranu už asi přišel čas na to, abych odešel.

Může se stát, že se o vás budou zajímat bohaté slovenské kluby, jako je Slovan nebo třeba Žilina?

Možné je všechno, ale o konkrétní nabídce zatím nevím.

Na Myjavě jste patřil k oporám mužstva, nastupoval jste pravidelně. Na Slovácku budete muset znovu dokazovat svoje kvality. Jste na to připravený?

Nikdo nečeká, že na Myjavě, kde mám takovou pozici, jakou mám, zůstanu deset roků. Na jednu stranu mně to vyhovuje nebo vyhovovalo. Na druhou stranu si věřím, nemám problém někomu něco dokazovat. Trenér mě nezná, česká liga je výš, pokud by to nevyšlo, tak bych byl zklamaný, ale takovou otázkou se vůbec nezaobírám.

Asi bude pro vás výhoda, že klub dobře znáte…

Občas v Hradišti přespávám. Moje přítelkyně je z Kopřivnice, takže jsem na Moravě dost často. Do Hradiště se dokonce chystám na Štěpánský turnaj. Víte, nechtěl bych se moc bavit o tom, že se tam vracím. To se neví, můžu přijít na přípravu a trenér mě za dva týdny vykopne. Ale pokud se vrátím, tak to bude určitě jednodušší. Znám město, skoro všechny kluky, a z domu na stadion to mám čtyřicet minut.

Na kolik procent tedy odhadujete, že se začátkem ledna objevíte na zimní přípravě Slovácka?

Třetího ledna se budu hlásit u trenéra Habance.

Kdo je Peter Sládek?

Narozen 7. 7. 1989. Ze Slovácka odešel jako neznámý hráč do třetiligové Myjavy. Odchovanec místního Spartaku zažil s mužstvem báječnou jízdu. Z provinčního mužstva se stal během dvou let prvoligový nováček. A byl to právě Peter Sládek, který svůj mateřský klub táhl do nejvyšší soutěže. Ve třetí lize nastřílel dvacet branek, o rok později se v druhé nejvyšší soutěži trefil čtrnáctkrát. V první lize má po podzimu na svém kontě sedm zásahů. Trenér Ladislav Hudec si bez něj nedokázal sestavu představit, nevynechal jediné utkání. Čtyřikrát byl v sestavě kola a po podzimní části byl odborníky vybrán do sestavy podzimní části Corgoň ligy. Supervýkon podal hlavně proti Trnavě. Vstřelil dvě branky a fanoušci ještě dlouho po zápase vyvolávali jeho jméno. „Je to náš hráč, chceme ho. Přípravu ale nastoupí na Slovácku," znělo na závěrečném hodnocení od vedení klubu. Není se čemu divit, slovenský fotbalista může být pro partu okolo trenéra Habance velkou posilou.