„Je to věc trenéra. Ještě se o tom budeme bavit. Přišel jsem do Slovácka až na závěr přípravy a moje součinnost s kluky ještě vázne,“ přiznává vysoký obránce.

Co jste zjistil za dva týdny, co jste ve Slovácku?
Čtrnáct dní je krátká doba na hodnocení. Zatím všechno vstřebávám. Samozřejmě soustředění v Turecku pro mě bylo intenzivní z toho důvodu, že na analyzování bylo dost času. Ještě jsem to nevstřebal všechno, pořád je toho hodně.

Bylo soustředění hodně náročné? Hráči tvrdili, že takovou tvrdou zimní přípravu ve Slovácku ještě nezažili.
Já jsem přišel na posledních dvanáct dní, to už intenzita šla dolů, což bylo i vidět. Kluci však říkali, že na začátku zimní přípravy naběhali opravdu hodně. Teď už jsme spíš v Turecku ladili formu a věnovali se spíše taktickým věcem, které zase tak intenzivní nebyly.

Vy jste zimní přípravu rozdělil do dvou klubů. Jak se vám trénovalo ještě v Jihlavě?
V Jihlavě byla příprava taky náročná. Na poslední fázi jsem se přesunul sem. Je to trošku jiné. Nikdy předtím jsem to nezažil.

Váhal jste nad nabídkou Slovácka dlouho?
Chtěl jsem nějakou změnu. K samotnému přestupu bych se nechtěl moc vyjadřovat. Nakonec to vyšlo. Jsem rád, že jsem ve Slovácku.

Jakou roli ve vašem příchodu sehrál trenér Kordula, kterého jste potkal při společném angažmá v Jablonci?
Pamatuji si ho jako hráče. Michal o mě stál. Uvidíme, zda naše spolupráce bude přínosná. Já doufám, že jo.

Vedení Vysočiny na webových stránkách klubu tvrdilo, že jste šel za mnohem lepšími podmínkami. Polepšil jste si přestupem do Slovácka o hodně?
Nechci se k tomu vyjadřovat. Pořád je to dost čerstvé. Nemyslím si, že všechno, co bylo napsáno, byla pravda. Mojí hlavní motivací byla změna prostředí. Na přestup jsem myslel dlouho a to, že někdo přišel a řekl mi, že mě chce, tak to pro mě bylo hlavní. Finanční stránka nebyla na prvním místě.

Slovácko se na jaře popere s Jihlavou o záchranu v HET lize. Dá se odhadnout síla obou kolektivů?
Zásadní rozdíl vidím v pojetí hry. Fotbalisté Slovácka více chtějí držet míč, v Jihlavě se hrálo více na brejky. Mám na to samozřejmě nějaký názor, který se buď potvrdí, nebo vyvrátí až začne liga. Mistrovské zápasy jsou úplně něco jiného než přípravná utkání. Je tam jiný tlak, o záchranu se hraje trochu jinak. Až tam se pozná charakter kádru.

Působí tedy Slovácko na vás víc fotbalově?
Určitě je to tady fotbalovější. Hodně mě překvapují hráči z akademie, kteří tady vyrostli a mají opravdu velkou kvalitu. Pro region i samotný klub je to obrovská budoucnost.

Atmosféra v klubech je podobná?
Ano. Zatím si situaci nikdo nepřipouští, což ani nejde donekonečna se v tom plácat. V Jihlavě jsou na boj o sestup zvyklí. Tam si z toho nikdo nic nedělal. Možná ve Slovácku obavy přijdou postupem času. Pokud se nám začne dařit od začátku, tak ne. Uvidíme, jak to bude vypadat.

Sranda v kabině je stejná?
To je v obou klubech podobné.

Co se vám dříve vybavilo, když vám někdo řekl o Slovácku?
Výborné prostředí. Je tady útulný fotbalový stadion, kde to mají fanoušci blízko ke hřišti. Vybavuji si hlavně poločasy, kdy jsme bránili branku před sektorem domácích příznivců. Bylo to nepříjemné, nebylo slyšet slova. Jinak jsme to do Uherského Hradiště vždycky měly daleko. Jezdili jsme sem na dva dny. Málokdy jsme tady něco uhráli.

K regionu jako rodilý Pražák máte nějaký vztah?
Vím, že tady je vinařská oblast a že tady jsou trošku odlišní lidé než v Praze, odkud pocházím. Dostal jsem samozřejmě řadu doporučení. Chci si to sám zanalyzovat, zda to je skutečně tak, jak všichni říkají (úsměv).

Nemáte obavy z úvodu jarní části sezony?
Je to těžké. Na druhé straně Jihlava má doma Slavii, jede do Plzně, pak hraje s Teplicemi, takže to pro ně taky není nic jednoduchého. Nikde není napsáno, že musíme doma prohrát se Spartou. Každý zápas v české lize je vyrovnaný. Sparta na podzim nebyla vůbec suverénní, určitě bude zase hratelná. Zase Jihlavě vyhovuje styl Slavie, kde je navíc nový trenér a spoustu nových hráčů. Může to mít snažší, než se na první pohled zdá.