„Na penaltu to, myslím, nebylo, ale balon mě do ruky trefil," nezapíral stoper Příbrami. „Ruka tam byla. Jestli byla penalta nebo ne, to už nemá cenu řešit. Já jsem měl spíš z pokračující akce dát gól. Míč se ke mně odrazil, bohužel mě tam při střele ještě někdo žduchl. Na to se ale nechci vymlouvat, měl jsem dát branku," sypal si popel na hlavu domácí útočník Václav Ondřejka.

V závěrečných okamžicích zápasu se po souboji domácího brankáře Dušana Melichárka a příbramským Jiřím Marešem vehementně dožadovali penalty hosté. „Mareš říkal, že tam byl dotek. Pokud ano, tak se měla pískat penalta, jestli ne, měl dostat žlutou kartu," konstatoval trenér Příbrami František Straka.

Strážce domácí svatyně byl však přesvědčen, že se o faul v žádném případě nejednalo. „Ten hráč padal metr přede mnou, a vletěl na mě. Až pak došlo ke kontaktu," uvedl Dušan Melichárek. Opakovaný záběr mu dal za pravdu. „Když jsem byl po utkání podepisovat zápis, tak i rozhodčí říkal, že to ten hráč zkoušel nafilmovat," dodal gólman Slovácka. 

Verdikt Deníku

Penalta za ruku Tomáše Zápotočného by sice byla přísná, ale pískat se mohla. Ovšem také nemusela, rozhodčí Příhoda si své rozhodnutí obhájí. Ve druhém případě se o penaltový zákrok nejednalo, Jiří Mareš měl od rozhodčího vidět žlutou kartu.