Hlavní arbitr po několikasekundovém zaváhání ukázal na značku penaltového puntíku. Pro domácí jasná penalta, pro hosty příliš přísné posouzení osobního souboje.

Hlavní účinkující Libor Došek měl o situaci jasno. „Vůbec jsem o tom hráči za mnou nevěděl, zezadu mě ‚naremploval'. Chtěl jsem si dát míč na prsa a přišla rána jako z děla. Jasná penalta," povídal po zápase. Jeho slova potvrdil i televizní záznam.

Bezprostředně po zápase ale byli zelenobílí z verdiktu rozhodčího Zelinky rozčarovaní. Trenér Bohemians Josef Weber se pustil na srovnávání zákroků na Doška na domácích a venkovních stadionech. „Libor je vynikající hráč, moc se mi líbí. Ale je diametrální rozdíl, jak se pískají zákroky na něho doma a venku. V minulém kole v Mladé Boleslavi mu rozhodčí pískali útočné fauly, které podle mě vůbec nebyly. A doma nařídí penaltu. Měli jsme obavy, aby se přes něj domácí nedostávali do tlaku. S výjimkou penaltové situace se nám ho přitom podařilo ho ubránit," litoval kouč Pražanů. „Těžko se mi o tom mluví, penalta ale nebyla příčinou naší porážky," dodal sympaticky.