Jen pár minut po svém příchodu na hřiště Androva stadionu v Olomouci zaznamenal svoji první ligovou a zároveň vyrovnávací branku, která znamenala první bod na kontě svěřenců trenéra Soukupa. Od té chvíle si připisuje jeden prvoligový start za druhým a také jeden prvoligový gól za druhým. Díky čtvrté trefě, kterou zaznamenal pod žižkovským vysílačem, se stal nejlepším střelcem mužstva.

Při vstřelené brance jste osvědčil velkou chladnokrevnost a šanci bez větších potíží proměnil…

Venca Ondřejka mně to dobře sklepl a přede mnou se otevřel prostor. Šel jsem sám na gólmana a počkal si, co udělá. Pak jsem mu to uklidil na přední tyč.

Na hřišti jste se potkával s Pavlem Kadeřábkem, svým spoluhráčem ze Sparty. Přes něj jste se dostal i do té gólové šance. Vyčítali mu spoluhráči tu branku?

Bavil jsem se po utkání se Zdenkem Folprechtem a říkal mi, že o půli na jeho osobu něco padlo. Špatně vystoupil a já jsem tam měl hodně prostoru.

V tabulce střelců Slovácka jste přeskočil Libora Doška a jste nejlepším střelcem týmu. Myslel jste při svém příchodu ze Sparty, prakticky bez jediné ligové zkušenosti, že vám to tady tak půjde?

Jasně, že jsem to nečekal a ani jsem na to nemyslel. Trenér Soukup má na nás ale v tomto směru velké požadavky. Tvrdí, že ofenzívní záložník, který za sezonu nedá pět, šest branek, nepotvrdí svoji pozici. Proto se snažím dávat co nejvíc gólů, abych si místo udržel.

Na zápas s Boleslaví jste si tedy schoval ještě dvě branky?

(Smích) Rád bych.

Vaše góly přinášejí Slovácku body. Znamená to i pravidelné příspěvky do pokladny v kabině?

Zaplaťpánbůh ne. Svoje jsem si smáznul v prvním ligovém zápase, kdy se toho sešlo víc a od té doby mám vystaráno.

Před příchodem na Slovácko jste se charakterizoval spíše jako střední, podhrotový záložník. Trenér Soukup vám našel jinou roli a hrajete spíše z krajů zálohy. Našel jste tím na Slovácku svoji novou roli?

Abych byl upřímný, tak tento post mě baví hodně. Mám v něm volnost pokud jde o hru směrem dopředu, můžu si sbíhat i pod Libora. Vždycky mě to táhlo k ofenzívě, a tak mi tento post vyhovuje určitě víc.

Momentálně se hodně probírají případné změny v zimní přestávce ve vašem mateřském klubu, pražské Spartě. Sledujete to bedlivě a jste s někým v kontaktu, nebo se soustředíte na Slovácko?

Ne, ne. Vím jen to, co se dočtu v novinách. Víc se po tom nepídím. Do léta jsem ve Slovácku, takže mě zajímá Slovácko.

Nemůže si vás stáhnout Sparta během zimní přestávky?

Myslím, že ta možnost tam je, ale rád bych dokončil sezonu ve Slovácku.

Očima Miroslava Soukupa

V posledním podzimní utkání si Slovácko zahraje v domácím prostředí první odvetný duel s Mladou Boleslaví. Možná ještě máte v živé paměti nešťastný závěr prvního utkání v městě automobilů, kde svěřenci Miroslava Soukupa ztratili bod nešťastnou vlastní brankou v nastaveném čase. Od téchvíle ale v řece Moravě proteklo hodně vody a Slovácko posbíralo dvacet bodů. Navíc fotbalem, který baví.

„Zatím se nám v sezoně daří, jen bych chtěl lepší kvalitu v koncovce. I na Žižkově jsme mohli z brejkových akcí při větší kvalitě domácí potrestat. Velmi slušně jsme hráli doma s Libercem a od toho, že jsme nebyli šťastní, jako třeba na Žižkově nás dělila jedna minuta. Možná z hráčů spadne vnitřní tréma a největší motivací pro ně bude porazit Boleslav a důstojně se rozloučit s domácím publikem. To očekává domácí výhry daleko více než venku. My jsme venku uhráli víc bodů než doma.”

Boleslav patří k dalším těžkým soupeřům, kteří čekají váš tým v domácím prostředí. Jak byste ji srovnal třeba s Libercem či Plzní?

„To se uvidí až po zápase. Ani nevím, jestli byl Liberec pro nás těžším soupeřem než třeba Budějovice. Vždycky to rozhoduje momentální nasazení a to, jak se nám zápas povede. Všichni víme, jakým smolným gólem jsme prohráli v Boleslavi. Když předvedeme dobrý výkon a štěstí se tentokrát přikloní k nám, tak zápas může dopadnout dobře pro nás. Boleslav má ve svém středu spoustu kvalitních fotbalistů, kteří jsou dobří do kombinace a hrají technický, kombinační fotbal. Po zápase na Žižkově jsem se jel hned podívat na jejich utkání s Budějovicemi, které mi ukázalo aktuální formu Středočechů. Kádr mají vyvážený a silný. Stejným způsobem hrají doma i venku. Viděli jsme to i nedávno v Plzni, kde prohráli jen těsně 3:2. Očekávám na závěr sezony kvalitní fotbal.”

Koubek: Chceme bodovat i na Slovácku

Svěřencům trenéra Miroslava Koubka se na podzim daří. Mladé Boleslavi patří v tabulce Gambrinus ligy třetí příčka, na které by se rádi udrželi po utkání na Slovácku.

Se třetím místem jste určitě spokojení…

Nikdy nemůžeme být spokojeni na sto procent, takže k úplné spokojenosti mi jako trenérovi chybí dva body, které jsme ztratili domácí remízou s Hradcem Králové.

Slovácku se v posledních zápasech doma nedaří, takže o to bude cesta za vítězstvím lehčí?

Nemá cenu dopředu kalkulovat. Slovácko ztratilo některé zápasy velmi nešťastně, když po dobrých výkonech padlo až v samém závěru utkání. V pondělní dohrávce nás nečeká nic lehkého. Do cesty se nám postaví odhodlaný soupeř, který před vlastními diváky bude chtít vyhrát.

Utkání je vlastně takovou tečkou za celým fotbalovým rokem. Mohou se tedy diváci těšit na atraktivní fotbal?

Obě mužstva naposledy vyhrála a jsou tedy v jakési pohodě. Věřím, že můžeme uspět na každém hřišti, tedy i na Slovácku, když se nám to povedlo i na Spartě. V každém případě, ale ke Slovácku máme respekt. Víme, že bude hodně těžký a bojovný soupeř. Když hráči dokážou zmobilizovat poslední síly a budou hrát to, co mají, uvidí diváci kvalitní a atraktivní fotbal.