Tentokrát však jeho zápis do střelecké listiny k úspěchu nepomohl. Záložníkovi Slovácka Davidu Pavelkovi tak stejně jako jeho spoluráčům zůstaly jen oči pro pláč.

Byl to váš třetí gól v dresu Slovácka a první, který nestačil na body…

To je pravda. Hned jsem si to také uvědomil, po zápase jsme se o tom s klukama bavili.

Rozhodující gól jste dostali v poslední minutě, vy jste byl u té situace hodně blízko, jak jsem to viděl?

Honza Nezmar vedl míč po lajně, já jsem se rozhodl proti němu vystartovat, ale Gebre Selassie mě předběhl. Spíš bych tu naší obdrženou branku vzal na sebe. Petr Reinberk měl u sebe Šurala, asi jsme si blbě přebrali hráče. Teď vím, že jsem to řešil špatně.

Máte alespoň radost ze vstřeleného gólu?

Pozitivní to je, ale prohráli jsme. Gól sice dobrý, ale na body to nestačilo.

Z tribuny to vypadalo, že jste s Ondřejkou hodně sehraní…

Mně to přišlo, že jsem měl trošku víc štěstí. Venca to dával na dlouhou nohu a mně se to odrazilo do běhu. Nakonec to prošlo libereckému obránci mezi nohy. Vypadalo to sice sehraně, ale určitě tam bylo také trošku štěstí.

Volil jste technickou střelu?

Vůbec ne, chtěl jsem míč trefit nártem, a to se povedlo.

Po Boleslavi a Teplicích jste prohráli potřetí v nastavení. Schází vám v závěru větší koncentrace?

Nevím. Na videu jsme si pouštěli minulý zápas v Teplicích, kde rozhodovaly chyby v nastavení. Byly tam situace, které jsme mohli řešit na soupeřově půlce. S Libercem to byla spíš naše hloupost. Nějaké podcenění a nekoncentrovanost tam asi byly. Nedokážeme situace na konci vyřešit jako zkušené mančafty, které si to uhrají na soupeřově polovině. V závěru tam bylo čtyři pět autů a my jsme soupeři nedokázali vzít míč.

Ve druhé půlce jste přitom Liberec do vážnější šance nepustili.

To je tak vždycky. Máme úseky, kdy držíme balon, soupeře tlačíme, ale chybí nám zakončení.

Narozdíl od domácích zápasů se vám venku poměrně daří. V příštím kole jedete na Žižkov. Tam už asi bude potřeba zabodovat, že?

Nejlépe vyhrát. Zase to bude těžký zápas, Žižkov je doma strašně nepříjemný. Hrají dopoledne, já jsem v tom čase hrával za sparťanskou juniorku a moc jsem ty ranní zápasy neměl rád. Uvidíme, ale určitě nás nečeká nic jednoduchého.

Stanislav Dufka