Bukurešť/Trenčín – Bez dvou hráčů základní sestavy se musel obejít trenér Slovácka Miroslav Soukup v týdnu před zápasem proti pražské Dukle. David Pavelka a Tomáš Košút totiž byli nominovaní do reprezentačních výběrů svých zemí do jedenadvaceti let. Pro obě reprezentace to byly poslední přípravné duely před vrcholem kvalifikace na ME 2013 v Izraeli.

Český výběr potupil Rumuny na jejich půdě 3:0. V druhé půlce u toho byl také David Pavelka. „Šel jsem na hřiště za stavu tři nula, prakticky bylo rozhodnuto. Bylo docela zajímavé, že rumunští diváci po přestávce fandili víc nám, než domácím týmu. Asi na ně byli naštvaní za mizernou první půlku a tleskali při každé naší podařené kombinaci, “ pochvaloval si atmosféru zápasu David Pavelka.

Trému z prvního reprezentačního zápasu prý nechal v šatně. „Přiznám se, že jsem ani nervózní nebyl. Kluci zápas rozhodli už v prvním poločase, takže jsem šel na hřiště s tím, abych si zahrál fotbal, což se mně, myslím, podařilo.“

Ke čtyřech gólům v dresu Slovácka mohl David Pavelka přidat i první reprezentační. „Byla to spíš taková pološance. Mohl jsem střílet, ale bylo to trošku z úhlu, proto jsem přihrával pod sebe, ale někdo balon zblokoval,“ okomentoval svoji příležitost ofenzivní záložník Slovácka.

V nedalekém Trenčíně změřila síly reprezentace Slovenska s Černou Horou. Trenér slovenské jednadvacítky Ivan Galád prostřídal v zápase téměř všechny hráče, ale na stopera Slovácka místo v sestavě překvapivě nezbylo. „Měl jsem nastoupit v základní sestavě, ale necítil jsem se dobře a nechtěl jsem riskovat. Měl jsem nějakou menší virózu. Po dohodě s trenérem jsem zůstal na lavičce. Důležité bylo, že jsme 4:1 vyhráli a v mužstvu po zápase zavládla vítězná nálada,“ vysvětloval Tomáš Košút.

Stanislav Dufka