S Hofmannem vytvořil zbrusu novou stoperskou dvojici a ta zatím nezklamala. V uplynulém kole na hřišti jihlavské Vysočiny se podílela na čistém kontu. Přesto nebyl odchovanec prešovského fotbalu spokojený. Vzhledem k nerozhodnému výsledku 0:0…
„Měli jsme vyhrát, byli jsme lepším týmem. Viděl jsem, že hráčům Jihlavy docházel dech. Byl jsem z remízy zklamaný. Věřím, že teď proti Baníku budou tři body,“ řekl před ostře sledovaným zápasem.

Baník je po roce zpět v lize, ale jako klasického nováčka ho asi nemůžeme brát. Souhlasíte?
To určitě nemůžeme. Všichni vidí, jak posílili. Do mančaftu přišel Milan Baroš, přinesl tam hodně zkušeností. Je tam Poznar, ze Zlína přišel Pazdera. Bude to strašně těžký zápas. Navíc jsou z posledních zápasů v euforii. Viděl jsem jejich utkání proti Slavii, hráli velmi dobře. Baroš, Poznar, to je v útoku obrovská síla.

Máte oba útočníky důkladně nastudované?
Baroše jsem obdivoval, když táhl českou reprezentaci a hrával za Liverpool. Na jaře u nás nastoupil v dresu Liberce, ten zápas jsem sice odseděl na lavičce, ale pozoroval jsem ho. Je to pořád skvělý fotbalista. Při hře tělem vyčnívá jeho typická ruka, kterou si kryje a drží protihráče. Ale věřím, že se u nás neprosadí. Poznar je zase dost vysoký hráč, dokáže si balon přikrýt a jde tvrdě do těla.

Ostravský klub prožívá po neúspěšných letech euforii, přijede spousta fanoušků. Jste ve velkém očekávání?
Jasně, na zápas se těšíme všichni. S Baníkem jezdilo hodně lidí, i když se mu moc nedařilo. Myslím, že takový klub do ligy patří. Čekám výbornou atmosféru, bouřlivou kulisu a naši výhru.

V uplynulém kole v Jihlavě jste ke třem bodům měli blízko. Byla remíza z vašeho pohledu ztráta?
Určitě to byla ztráta. Ke konci zápasu bylo vidět, že hráčům Jihlavy docházel dech. Velká škoda, že jsme nedali z těch našich šancí nějakou branku. Podržel je i skvělý gólman Rakovan. Měli i kus štěstí. Byl jsem z remízy zklamaný, měl jsem pocit, že ten zápas jsme měli vyhrát.

Oba úvodní zápasy jste nastoupil na postu stopera. Jste spokojený na novém místě?
Tak to se asi musíte zeptat trenéra, jestli je on spokojený, ale osobně se tam cítím celkem dobře. Zranil se Rada i Břečka, pár zápasů jsem na tom postu odehrál i v přípravě. Věřím, že jsem trenéra přesvědčil, abych hrával i dál. S Hofim (Hofmann) nám to zatím klape.

Je pozice pro vás v něčem jiná?
Nevidím žádný problém, jestli nastoupím na kraji obrany nebo ve středu. V mládežnických kategoriích jsem na tom postu hrával, takže to pro mě není až taková novinka.

Po dvou zápasech vaše defenziva zatím obstála. Máte stejný pocit?
Nechci to zakřiknout, ale zatím se mi v obraně hraje s klukama velmi dobře. Před námi to diriguje Šumi (Šumulikoski), to je další jistota. Škoda že zatím nedáváme víc branek, ale doufám, že to časem přijde.

Z úvodních dvou zápasů máte dva body. Tady se asi o spokojenosti moc mluvit nedá, že?
Čekal jsem šest bodů. (směje se) Jablonec má silný kádr, ten bod jsem bral, ale v Jihlavě měly být tři. S dvěma body nemůžeme být spokojení, to je jasné. Doufám, že proti Baníku budou všechny tři.

Překvapilo vás něco v úvodu nové sezony?
Asi Sigma Olomouc, nečekal jsem, že budou mít po dvou kolech šest bodů. Po postupu z druhé ligy nijak výrazně neposílili. Ale jsou spolu už delší dobu a asi si ta parta sedla.