I když ona to vlastně mistrovská korunovace byla. Příznivci Habancova souboru si totiž pro své miláčky připravili pohár pro šampiony Moravy, hráči nastoupení i se svými bízkými na tribuně nevěřili svým vlastním očím. Výsledek duelu s Teplicemi v tu chvíli nikoho nezajímal.

1. FC SLOVÁCKO – TEPLICE 0:2 (0:2)

Pozápasové dění jednoznačně zastínilo předchozích devadesát minut. „To, co se dělo, to nikdo nečekal. Oslavovat mistra Moravy, to je něco geniálního. Jinde se na týmy píská a tady…," těžko hledal slova dojatý trenér domácích Svatopluk Habanec. „Když bych je měl hodnotit, tak si naši fanoušci rozhodně zaslouží desítku. Bylo to něco krásného," dodal.

„Člověk může jen závidět," přiznal teplický kouč Zdeněk Ščasný. Jeho tým na podzim válel, útočil na špici tabulky, když však po nevydařeném jaru přišel v posledním domácím duelu s ostravským Baníkem o naději na evropské poháry, fanoušci Severočechům ani nezatleskali. „Nedivím se jim, že byli nespokojení. Ale tady domácí prohrávají 0:2 a všichni tleskají a fandí celý zápas. Tak by to mělo vypadat – lidi se mají chodit na fotbal bavit a ne nadávat," nechal se slyšet ostřílený lodivod.

Karty byly před utkáním rozdány jasně – pokud Slovácko zvítězí o dvě branky, přeskočí svého soupeře a pátým místem vyrovná své nejlepší umístění v Gambrinus lize. Sen domácích se ale začal velice rychle rozplývat. Už v 7. minutě totiž nechala obrana modrobílých zcela volného Litsingiho, který neměl problém překonat bezmocného Heču – 0:1.

Rychlá úvodní branka dala ráz celému utkání. Domácí marně dobývali organizovanou obranu soupeře, který podnikal smrtící brejky. Opět Litsingi postupoval téměř od poloviny hřiště sám na bránu, obešel i gólmana Heču, ale z úhlu trefil pouze boční síť. Konžský šikula byl při chuti, ale ani v další tutovce po půlhodině hry na domácího brankáře nevyzrál. Druhého gólu se však teplický záložník přece jen dočkal, když ve 39. minutě dopravil do prázdné brány nádhernou Vůchovu přihrávku – 0:2.

Zdroj: Youtube

„Hráli jsme vlažně. Čekal jsem smršť centrů a šancí, ale to nenastalo. O přestávce jsem musel v kabině zvýšit hlas, takhle se o páté místo nebojuje. Čekal jsem, že Teplice budou odevzdané a my budeme mít větší motivaci," konstatoval Svatopluk Habanec.

To jeho protějšek nemohl být spokojenější. „Měli jsme svoje problémy zdravotní i karetní, navíc se po posledních zápasech zdálo, že ztrácíme motivaci. Proto jsem rád, že to hráči zvládli. Hlavně první půle byla výborná, mohli jsme dát i víc branek," litoval lehce Zdeněk Ščasný neproměněných šan­cí.

Žádné komplikace z toho však pro hosty nepramenily. Domácí sice po změně stran shodili nervozitu a více se hrálo před teplickou bránou, na skóre to ovšem vliv nemělo. Ve slibných pozicích se ocitli Došek i střídající Lukáš, gólman Slavík ale uhájil čisté konto.

„Zápas se nám vyloženě nepovedl. Teplice mohly dotáhnout pět šest akcí, my jsme měli jen pološance. Devětadvacet kol ale nejde jen tak zahodit. Šesté místo je husarský kousek, z hráčů jsme vyždímali maximum. Velice si vážím toho, kam jsme až došli," zakončil Svatopluk Habanec své hodnocení optimisticky.

Branky: 7. a 39. Litsingi. Rozhodčí: Ardeleanu – Štěrba, Mokrusch. ŽK: Šumulikoski – Vůch, Vondrášek, Krob. Diváci: 4295. 1. FC Slovácko: Heča – Kuncl, Trousil (87. Břečka), Mezlík, Reinberk (74. Havlík) – Diviš, Trávník (46. Lukáš), Šumulikoski, Valenta, Petr – Došek. Trenér: S. Habanec. Teplice: Slavík – Vondrášek, Jablonský, Matula, Krob – Litsingi (84. Chukwuma), Ljevakovič (90. Klimpl), Takács, Hošek, Vůch – Salami (68. Fenin). Trenér: Z. Ščasný.