Mladí sportovci mohli už ve středu obdivovat jeho um. „Já jsem věřící člověk, možná ne v tom pravém slova smyslu, ale určitým věcem člověk chce věřit a věří,“ poznamenal Panenka. Fotbalový internacionál sice na Slovácko jezdíval ještě v čase svého působení v klubu Bohemians a mezi jeho spoluhráči byl uherskobrodský rodák Jiří Ondra, ve středu však přiznal, že bližší vztah k lidem na Slovácku získal až při pořádání soutěže ve Velehradě.
Součástí dění v poutní obci byla i konference Fotbal a etika, které se však Panenka nakonec nemohl z časových důvodů zúčastnit. I on však vnímá etiku a především korupci v nejoblíbenější hře českého národa jako velký problém. „Je to trochu obšírnější záležitost. Pokud je korupce v běžném životě, politice a jiných sférách, bylo by asi divné, kdyby nebyla ve fotbale. Tím však nechci v žádném případě říct, že s tím souhlasím. Myslím si, že tyto problémy budou existovat, dokud fotbal povedou lidé, kteří k němu nemají vztah,“řekl reprezentant.
V souvislosti s ožehavým problémem jsou na pranýři především rozhodčí, podle Panenky však vše začíná u funkcionářů. „Kdybych byl já rozhodčí, tak když mě nikdo nebude volat, budu pískat podle svého nejlepšího vědomí. Pokud se však najdou lidé, kteří budou na rozhodčí tlačit, tak se korupce z fotbalu nevymýtí,“ míní někdejší obávaný střelec pokutových kopů. Korupce byla ve fotbale i v časech Panenkovy éry, ale podle jeho slov jenom ve výjimečných případech.
Devětapadesátiletý Antonín Panenka patřil k nejvýraznějším osobnostem Bohemians a československé reprezentace. V první lize střelil sedmdesát šest branek, ke kterým přidal devatenáct v reprezentačním dresu. Nejslavnější byla penalta, kterou proměnil ve finále Mistrovství Evropy v roce 1976 proti Německu. Po roce 1980 působil v Rapidu Vídeň.