Mluvčí 1. FC Slovácko František Uhříček zve na sobotní utkání s Baníkem Ostrava spojené s akcí Víkend otců

Pamatujete si na svou první návštěvu fotbalu? Byla s otcem?

Tuším, že to byly nedělní dopolední termíny a já nepravidelně chodil s otcem na tehdejší Slováckou Slávii. Nevím, jestli si pamatuji první návštěvu, ale dodnes si vzpomínám, že na tribuně A byly hnědé a pak zelené dřevěné lavičky, kolem kterých jsem běhal, když mě fotbal zrovna nebavil (smích). S dvojkou na zádech hrával Jiří Flašar a velkým úspěchem byla účast ve třetí lize. Byl jsem s otcem dokonce na finále poháru v Hodoníně, které tehdejší Slovácká Slávia hrála s Duklou Praha.

Co dnešní Slovácko nabízí dětem?

Rodinnou tribunu je v současné době problém vybudovat, nicméně aktivity, které jsou zaměřeny na děti, postupně přibývají a jsou momentálně hlavním tématem pro marketingovou část klubu. Ve spolupráci s lidmi, kteří se starají o projekt Slovácko Slovácku, klub oslovuje především tu nejmenší populaci. Ať už jsou to návštěvy mateřských školek, dětské fanzóny v nejrůznějších částech našeho regionu, či prohlídky stadionu pro základní školy. Děti mají na utkání poloviční vstupné a ty, které fotbal aktivně hrají, mají vstupné dokonce za dvacet korun. Co se týče aktivit na stadionu, připravujeme návrat maskota. V letním období bude v parku v rámci projektu Slovácko Slovácku opět fan zóna se skákacím hradem, či fotbalovými aktivitami. Právě při sobotním utkání bude spousta těchto aktivit pro děti v části Slovácké dědiny pod tribunou B.

Co klub chystá do budoucna pro ostatní fanoušky?

Stále hledáme cesty a možnost, jak návštěvu našich utkání lidem zpříjemnit. Ale hlavním důvodem, proč lidé na stadionu jsou, je možnost osobně vidět dobrý fotbal. Ten tvoří především hráči na hřišti. Naším úkolem je hledat jen ty doplňky, aby se u nás lidé cítili dobře a dostali dobrý servis.

A daří se to?

Mám názor, že letní Mistrovství Evropy bylo pro nás všechny v klubu hodně přínosné spoustou zkušeností. Zároveň se v rámci tohoto šampionátu vylepšil stadion. Od turniketů, toalet, zázemí pro novináře až po světelnou tabuli. Velmi podnětnou byla také schůzka vedení klubu s fanoušky na začátku sezony, kde se debatovalo o spoustě věcí. Některé se snažíme realizovat, některé přibudou v budoucnu. Stále si ale je nutno uvědomit, že klub má určitý rozpočet a také určité množství lidských zdrojů. Věřím ale, že spousta fanoušků změny vnímá. Ať už na stadionu, tak v prezentaci klubu. Musíme stále hledat možnosti, jak se v rámci možností posouvat.

V čem například?

Příkladem je využití velkoplošné obrazovky. Lidé od ní očekávají mnohem víc, ale teď není v našich možnostech poskytnout například opakované gólové situace. S pomocí přispěchal jeden z fanoušků, který pracuje u společnosti, která podobné systémy zajišťuje. Není to ale jen o natažení dvou káblíků a koupení kamery… I když bychom strašně rádi, tak investice do takového systému je sedmimístná. Ale svého cíle se vzdát nechceme.

Pojďme k sobotnímu utkání. Přijede Baník Ostrava. Jaká budou bezpečnostní opatření?

Utkání s Baníkem je vždy považováno za rizikové a tak bude tradičně uzavřena dvě hodiny před utkáním ulice Stonky. Budou také posíleny bezpečnostní složky a nebude spuštěn prodej vstupenek na tribunu D, která bude vymezena pro fanoušky Baníku a bezpečnostní zónu. Nebyl také spuštěn prodej E-vstupenek, proto žádáme fanoušky o včasný příchod na stadion, aby si včas zakoupili lístek, dostali se včas na stadion a vychutnávali si utkání od začátku. Ne úplně vhodně na nás vyšel termín rizikového utkání a akce „Víkend otců", která by měla být věnována spíše dětem. Přesto dle minulých utkání věřím, že to bude utkání se skvělou atmosférou, bez jakéhokoli problému a děti, které na utkání dorazí, budou chtít opět příjít.

Kdy a kde tedy mohou fanoušci vstupenky na utkání zakoupit?

Předprodej byl spuštěn už v rámci prodeje vstupenek na reprezentační utkání jednadvacítek. Vstupenky budeme prodávat v den utkání od 13 hodin na pokladnách stadionu.

V rámci „Víkendu otců" se uskuteční soutěž pro fanoušky. V čem bude spočívat?

Zúčastnit se může ten, kdo se na sobotním utkání s Baníkem vyfotí se svou ratolestí, respektive se svým otcem, jak společně fandí našemu týmu a pošle nám fotografii. Z došlých snímků pak hráči vyberou osm nejlepších, které budou odměněny. Tři nejúspěšnější fotografie budou oceněny programem, který bude obsahovat prohlídku stadionu, návštěvu tréninku A-mužstva včetně setkání a fotografování s hráči 1. FC Slovácko a repliku domácího dresu 1. FC Slovácko. Pět dalších zúčastněných získá vstupenky na další vybrané domácí utkání.