„Byl to pro nás první zápas po dlouhé pauze. Soupeř k nám přijel hned s několika dorostenci. Naše kvalita byla vyšší, s chutí jsme si zastříleli. I přes jasný výsledek jsem rád, že se utkání odehrálo. Pořád je to lepší než jen trénink,“ míní trenér Osvětiman Pavel Němčický.

Favorit sobotní duel rozhodl hned v první půli, kdy protivníkovi nastřílel šest branek. Kanonáda pokračovala i po změně stran, skóre se nakonec zastavilo za stavu 14:0.

„Jsem rád, že jsme potěšili naše fanoušky. Lidé byli po fotbale hladoví, bylo jich tady skoro jako na mistráku. Přijeli i fanoušci Zlechova nebo z okolních vesnic. Bylo to pro ně zpestření,“ ví dobře Němčický.

Mezi střelci byl i Tomáš Jeleček. Mládežnický vicemistr Evropy z roku 2011 měl za Osvětimany hrát už na jaře. V nabitém týmu se adaptoval, ale kvůli předčasně odpískané sezoně žádný soutěžní duel v novém klubu zatím neodehrál.

„Nastoupil za nás už v zimní přípravě, ale asi nebyl tak vidět,“ usmívá se Němčický.

Bývalý hráč Kroměříže pracuje jako masér u prvoligového Slovácka, fotbal v Osvětimanech bere hlavně jako zábavu a zpestření.

„My jsme ale rádi, že ho máme, protože je to další kvalitní hráč,“ říká známý kouč.

Další hráče už ambiciózní celek nechce přivádět.

„Nepotřebuji mít zase tak široký kádr. Chci, aby hráli všichni kluci. A když bude průšvih a bude nás málo, nastoupím já,“ vysvětluje s úsměvem Němčický.

Bývalý ligový záložník zatím tým připravuje na další sezonu v první A třídy. O postupu se v klubu zatím nebaví, i když je jasné, že po odhlášení Provodova z krajského přeboru je lidé ze svazu osloví. „Je to pro mě novinka. Opravdu jsme to zatím neřešili,“ uvedl Němčický.

Zatímco Osvětimany v minulé sezoně kralovaly, Zlechov se spíše soužil. Po podzimu v klubu skončil trenér Nožička a jeho nástupce Jan Růžička pokračuje v práci s týmem. Jarní část totiž byla zrušena a čas na přípravu je tak mnohem delší.

Novému kouči Zlechova návrat do známých míst ale příliš nevyšel. I když Růžičku v Osvětimanech, kde přes lety trénoval, přivítali slivovicí, současní hráči jeho tým vůbec nešetřili. Hosté nakonec odjeli domů s výpraskem.

„Kvalita Osvětiman je nezpochybnitelná. Mají super mančaft, na každém postu výborného hráče. I přes krutý výsledek jsem rád, že jsme mohli utkání odehrát. Vyzkoušel jsem spoustu kluků, šanci dostali i dorostenci. I když jsme měli nějaké šance, moc toho nebylo. Soupeř byl pro nás těžký, my ještě potřebujeme čas,“ ví dobře Růžička, který zlechovské fotbalisty vede s hrajícím asistentem Hynkem Vaňkem.

Trenérské duo má k dispozici dvacet hráčů. V Osvětimanech se v sestavě hostů objevil také Jan Kameník. Bývalý trenér Fastavu Zlín v minulých sezonách vypomáhal Vlčnovu, teď by měl fungovat ve Zlechově. „Honza bydlí v Tupesích. Slíbil, že nám pomůže. V sobotu podal perfektní výkon. Myslím, že bude pro Zlechov přínosem,“ věří Růžička.

Zlechov už příští sobotu přivítá doma Staré Město, Osvětimany hrají 13. června v Ratíškovicích.

Přípravný fotbal -

TJ Osvětimany – SK Zlechov 14:0 (6:0)

Branky: Brhel 3, Salay 2, Jeleček 2, Zýbal, Šumulikoski, Skřivan, Síleš, Čevelík, Perútka, vlastní.

Zlechov: Červinka - Golian, Trubačík, Kameník, Balíček – H. Vaněk, Mikula, T. Vaněk, L. Kedra - Salinger, Velcr. Střídali: F. Kedra, Hradil, Haša, Mazůrek, Malina, Roubínek). Trenér: Růžička.