HLUK B – OSVĚTIMANY 1:2 (0:0)

Začátek zápasu i celý první poločas byl ve znamení nepřesností, hráčům obou mužstev chyběla i bojovnost, laxní přístup k zápasu vůbec nepřesvědčil přítomné diváky, že přijel lídr soutěže. „První půlka byla z naší strany strašná,“ přiznal hostující kouč Luboš Křemeček. A to ještě nevěděl, co jej zanedlouho čeká.

Po šesti minutách druhé půlky obešel domácí Miroš dva obránce hostů a svým desátým gólem v soutěži poslal domácí do vedení – 1:0. Když ovšem stejný hráč vzápětí ztroskotal na brankáři Juříkovi, trefil se na druhé straně přesně k tyči Březina a bylo vyrovnáno – 1:1.

Od této chvíle jako by na hřišti existovalo jenom jedno mužstvo. Hlučané vůbec nejevili zájem o hru a další gól hostů visel doslova ve vzduchu. „Včera hráli tři naši hráči za áčko, v takovém počasí se jim ani nedivím, že toho mají plné zuby,“ snažil se omluvit výkon hráčů jeden z hluckých trenérů Luděk Loutocký.

Po tyčce střídajícího Leoše Machaly a břevnu Březiny se nakonec Osvětimany kýžené branky dočkaly čtyři minuty před koncem zápasu. Vítězný gól obstarali střídající hráči. L. Křemeček nahrával a pro Machalu už nebyl problém uklidit míč z šesti kroků do sítě – 1:2. „Za druhý poločas jsme si výhru zasloužili, byl to náš klíčový zápas a kluci byli nezvykle nervózní. Děkuji všem našim divákům, kteří nás přijeli povzbudit v tomto těžkém utkání,“ řekl Luboš Křemeček a jedním dechem překvapivě dodal. „U mužstva končím, mám těch stresů za celý rok plné zuby, budu trénovat maximálně gólmany našeho mužstva, a myslím to smrtelně vážně.“

Branky: 56. Miroš – 65. Březina, 86. Machala. Rozhodčí: Pálka – Milička, Vaculík. ŽK: Říha, Straka – Drobil. Diváci: 120. Hluk B: Janča – Miroš, Klabačka, Říha, Šafařík – Chytil, Marek, Machala, Horák (55. Straka)- Málek, Minařík. Trenéři. L. Loutocký, Z. Horák. Osvětimany: Juřík –Lukáš Machala, Psotka, Polášek, Máčel – Brhel (80. L. Křemeček), Drobil, Korvas, R. Křemeček (33. Leoš Machala) - Latina, Březina. Trenér: L. Křemeček.