„Z první výhry v sezoně máme samozřejmě radost. Ovládli jsme derby, tři body jsou pro nás výborné,“ radoval se kouč Ostrožské Nové Vsi Martin Voráč.

Domácímu týmu k důležitým bodům pomohl nedisciplinovanost rivala. Nejprve byl v 61. minutě za faul na Martina Zálešáka vyloučen stoper Filip Kovařík, který po nacvičeném signálu vstřelil vedoucí gól Ostrohu, vzápětí Martin Kovařík zbytečně zezadu sejmul Kreisla a rovněž uviděl červenou kartu.

Hostům vadilo hlavně první vyloučení, protože sudí Rodina chtěl hostujícího obránce pouze napomenout žlutou kartou, čtyřiadvacetiletého zadáka poslal ze hřiště až po domluvě s asistentem Dostálkem.

„Obě vyloučení byly zcela zbytečné. U prvního mě hlavně udivuje, že hlavní rozhodčí dá na radu svého asistenta, který je od místa prohřešku dál než on sám. Proto je pro mě verdikt nesmyslný,“ zlobil se Šálek.

Druhé vyloučení podle něj bylo naopak úplně jasné.

„Ve druhém poločase nás posadila do sedla nedisciplinovanost hostujících hráčů a nakonec jsme vyhráli zaslouženě. Není náš problém, že Ostroh po právu inkasoval dvě červené karty,“ poznamenal Voráč.

Novovešťané dlouhou přesilovku zvládli. Po rozpačité první půli se zvedli a oslabeného protivníka v závěru přejeli.

„Druhý poločas byl z naší strany lepší, ale bylo to hodně ovlivněné tím, že jsme hráli proti devíti,“ ví dobře Voráč.

První poločas ale jednoznačně patřil hostům z Ostrohu, kteří zaskočili souseda hned ve 4. minutě. Po standardní situaci a nacvičeném signálu se prosadil stoper Filipa Kovářik. Jeho rána z otočky po přihrávce Rapanta skončila přesně u pravé tyče Bočkovy branky.

Ostrožané mohli předtím i potom vstřelit další góly, ale zkušený domácí brankář čaroval. Boček hned v úvodu zneškodnil ránu Durny, za nepříznivého stavu 0:1 si výtečně poradil s tutovkami Rapanta i hlavičkou Martina Kovaříka. Výtečně rozehraný brejk Jurečky zase trestuhodně zazdili Pavlas s Romanem Šálkem.

„Zápas nerozhodlo pouze vyloučení našich hráčů, ale hlavně první poločas, po kterém jsme měli vést 3:0 nebo 4:0. Ve dvacáté minuty to mohlo být vyřešené a úplně po zápase,“ ví dobře hostující kouč.

„Bohužel jsme neproměnili vyložené šance a po přestávce se přizpůsobili hře soupeře. Jinak jsme ale v první půli byli herně daleko lepší,“ přidal Šálek.

Ostrožská Nová Ves v úvodní části moc nebezpečná nebyla. Do zakončení se dvakrát dostal pouze Martin Zálešák. Důrazného domácího forvard ale poprvé vychytal gólman Varous, po dlouhém autu pak mířil mimo.

„První poločas nebyl z naší strany dobrý. Nehráli jsme dobře. Soupeř byl lepší, a kdyby vedl 3:0, neřekli jsme půl slova,“ uvedl Voráč.

Druhá půle už byla úplně jiná. Ještě před vyloučeními zahrozil probuzený Petratur, v devíti už to měli Ostrožané hodně složité. Domácím pomohla vyrovnávací branka obránce Szaba hlavou po rohu.

Za stavu 1:1 Novovešťané na chvíli znervózněli. Zbrkle se hnali dopředu, chtěli duel rozhodnout co nejdříve. Domácí vysvobodil až v 79. minutě Kreisl, vzápětí po úniku z vlastní poloviny přidal Petratur třetí branku a nebylo co řešit.

„Derby rozhodla naše nedisciplinovanost a zahozené šance,“ dodal Šálek.

I. B třída skupina C, 5. kolo -

SK Ostrožská Nová Ves – FK Uherský Ostroh 3:1 (0:1)

Branky: 65. Marek Szabo, 79. Daniel Kreisl, 81. Dennis Petratur – 3. Filip Kovařík

Rozhodčí: Rodina – Dostálek, Polášek (Hubál)

Žluté karty: M. Zálešák – Jurčeka, Pavlas, Kozumplík

Červené karty: 61. Filip Kovařík, 66. Martin Kovařík (oba Uherský Ostroh).

Diváci:200.

Ostrožská Nová Ves: Boček – M. Szabo,Ťok, Jurásek, Hůsek (57. T. Szabó) – Doruška, Škrabal (90. Pančík), R. Zálešák, Kreisl (82. Lorenc) - M. Zálešák, Petratur (90. Grebeníček).

Uherský Ostroh: Varous – Mojžíšek, Větříšek, F. Kovařík, Kozumplík (68. Horák) - M. Kovařík, R. Šálek, M. Durna, Jurčeka (86. Studnička) – Rapant (87. Bobek), Pavlas (89. Novotný).