„Něco takového jsme absolutně nečekali. Havřice na jaře soutěži dominovaly a i teď odstartovaly dvěma výhrami a skóre 12:2, takže jsme tam jeli s tím, aby se náhodou neopakoval debakl z jara," přiznal ostrožský útočník.

Po čtvrthodině hry prý ale společně se spoluhráči začal tušit, že tentokrát by se mohlo hrát podle odlišných not. „Měli jsme herně navrch, pomohl nám i rychlý gól Romana Šálka, který nás před sezonou posílil z Ostrožské Nové Vsi," chválil Zbyněk Pavlas staronového spoluhráče, s nímž právě v sousední obci dříve hrával.

Zlomový okamžik obstaral ale právě osmadvacetiletý útočník, když dvěma zásahy v rozmezí tří minut navýšil vedení svého týmu na 3:0. „Vzápětí ještě domácí nedali penaltu, to byly klíčové momenty zápasu, které je srazily. Druhá půlka už se pak jen dohrávala," konstatoval Zbyněk Pavlas.

V minulé sezoně zatížil konta soupeřů 22 trefami, podobný výkon by rád zopakoval i letos. Našlápnuto má zatím dobře, v úvodních třech kolech mířil do černého už čtyřikrát. „Musím to zaklepat, přes dvacet branek dávám pravidelně, tak snad to bude pokračovat. Letos ale úplně spokojený nejsem, gólů mohlo být daleko víc," mrzí ho neproměněné šance.

Když prý promění hned tu první, je k nezastavení. „Jak se brzy trefí, víme, že nezůstane jen u jednoho gólu. Většinou dá dva i tři," usmívá se šéf ostrožského klubu Pavel Vlk.

„Je to tak. Jak proměním, tak se chytím, a je těch gólů víc. Když mi to tam ale hned nepadne, tak radši hraji pro mančaft a nahrávám," potvrzuje kanonýr, který si přeje, aby jeho branky pomohly týmu vybojovat postup. „Máme dobře složený mančaft, vyšší soutěž by mu slušela. Bude to ale těžké. I když jsme tam teď vyhráli, tak určitě budou šlapat Havřice. Silný je i nováček z Březové a také Topolná nevypadá špatně," vypočítal Zbyněk Pavlas možné rivaly v boji o postup.