Antihrdinou utkání byl domácí stoper Tomáš Rada, který vedle vyloučení stihl ještě „asistenci" na úvodní gól soupeře.

1. FC SLOVÁCKO – BANÍK OSTRAVA 1:2 (1:1)

Úvod zápasu patřil trochu nečekaně Baníku, kterému domácí přenechali střed pole.

„Vysoký presink soupeře nám dělal problémy. Museli jsme se opřít o Libora Doška, odražené balony jsme ale neměli," všiml si si domácí kouč. Jeho protějšek si vstup do utkání pochopitelně pochvaloval.

„Důsledně jsme napadali, čímž jsme narušovali rozehrávku Slovácka. Eliminovali jsme tím jejich silnou zbraň, kterou je kombinační nátlaková hra," mnul si ruce jeden z ostravských trenérů Tomáš Bernády.

Útočné pokusy hostí obrana Slovácka stačila hasit hned v zárodku, takže Heča dlouho žádnou práci neměl. Když se zdálo, že Došek a spol. vyrovnali hru, Baník udeřil. Narh obral o míč lehkovážného Radu a první, a nutno podotknout že krásnou, střelou na bránu otevřel účet zápasu – 0:1.

O chvíli později mohl ghanský útočník ve službách Baníku udeřit podruhé. Tentokrát si zaběhl za Břečku, těžký volej ale nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

Domácí se snažili odpovědět především ze vzduchu, dlouhán Došek to však s důraznými zadáky soupeře, kteří si pomáhali neustálým (rozhodčím přehlíženým) taháním za dres, neměl jednoduché. Modrobílí poprvé pořádně zahrozili až po půlhodině hry.

Po Doškově hlavičkovém sklepnutí vyboxovával míč těsně před dotírajícím Divišem brankář Pavlenka. Domácí záložník ho kopačkou zasáhl do obličeje, a tak Kaloudova gólová střela nemohla platit.

Pak byl blízko vyrovnání Havlík, zblízka ale míč do brány nepropasíroval. Po chvíli už se ale domácí mladíček mohl radovat ze své premiérové ligové trefy, když jeho dorážka završila ostřelovanou branky Baníku – 1:1.

„Vymanili jsme se z presinku a dali gól. V ten moment jsem doufal, že nastane obrat," prohodil Svatopluk Habanec. Jeho slova se nanaplnila kvůli vyloučení přehecovaného Tomáše Rady, který po necelé hodině musel po drué žluté kartě předčasně do sprch.

„Utkání ovlivnila veliká chyba jednotlivce. Tím vyloučením jse si podepsali ortel. Tomáš je velký hříšník, o čemž svědčí šest žlutých karet a červená k tomu. Nechci to řešit teď a tady a možná to ani nebudu řešit já. Zaujmeme nějaké stanovisko, práce nás všech je, aby se to neopakovalo. Určitě si s Tomášem osobně promluvím," přiznal domácí lodivod, že ho Radovo představení pořádně zvedlo ze židle.

I v deseti ovšem mohlo Slovácko strhnout vedení na svou stranu. Dvěma parádními úniky po pravé straně se blýskl Diviš, oba ale „zabil" nepřesnou přihrávkou. Na druhé straně pak podržel akcie domácích gólman Heča, který konečky prstů vytáhl Narhův technický obstřel.

V poslední minutě však hosté přece jen strhli vítězství na svou stranu. Po rohovém kopu napálil míč před bránu De Azevedo a nepokrytý Frydrych zblízka rozhodl – 1:2. O ofsajd, který domácí reklamovali, nešlo, blíž k bráně než střelec gólu stál v době přihrávky zapomenutý Šimko.

„Už jsme to měli dohrát k bodu," štvalo Svatopluka Habance. To na straně Baníku se mohutně slavilo.

„Rozhodnout dvakrát za sebou v nastaveném čase, to je o štěstí, ale i o poctivé práci kluků, o víře a odhodlání. Jsme šťastní, na Slovácku se nevyhrává lehce," radoval se ostravský kouč Tomáš Bernády.

Branky: 39. Havlík – 19. Narh, 90.+2 Frydrych. Rozhodčí: Proske – Paták, Vysloužil. ŽK: Rada, Reinberk, Diviš. ČK: 59. Rada (Slovácko). Diváci: 5658.

1. FC Slovácko: Heča – Kuncl, Rada, Břečka, Reinberk (82. Šimko) – Šumulikoski – Diviš, Havlík, Kalouda (61. Košút), Kerbr (90. Dočekal) – Došek. Trenér: S. Habanec.

Ostrava: Pavlenka – Frydrych, Baránek, Stronati, Holzer – Greguš, Mensah (75. Šašinka) – Kukec, Lindpere (90. Kaša), Štěpán (58. Azevedo) – Narh. Trenér: M. Svědík.