Vítězem zápasu plného pohledných akcí a šancí na obou stranách, se podevatenácté stali Sparťané, kteří domácí borce porazili gólem Ladislava Krejčího. Dvanáctým hráčem, který po celých devadesát minut hnal oba soupeře do útoku, byly fanouškovské kotle na tribunách. V rámci akce „Na Spartu v bílém" dorazila na stadion řada příznivců domácích oblečených v bílých dresech, tričkách, mikinách či bundách.

„Pojďme Sparťanům předvést pravé slovácké peklo," vyzývaly stránky slováckých fans a nutno podotknout, že místy svoji hrozbu skalní příznivci hradišťského mančaftu jednoznačně vyplňovali. Pražany přijelo podpořit zhruba 340 příznivců, kteří fandili nečekaně sportovně, což se projevilo už při jejich poklidném příjezdu.

„Většina z nich byli fanoušci Sparty z jižní Moravy. Z Prahy jich na Slovácko přijel jeden plný autobus a tři desítky dorazily z hlavního města vlakem," uvedl mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental. Na pohyb sparťanských fans po městě před zápasem, během něj i po utkání dohlíželo podle mluvčího na 120 policistů. „Těsně před začátkem utkání při vstupu bezpečnostní agentura nevpustila na stadion dva fanoušky, u nichž odhalila pyrotechniku. Policisté si oba provinilce převzali a eskortovali je na služebnu. Po zápase byli zadrženi další čtyři příznivci Sparty," upřesnil policejní mluvčí s tím, že jinak strážci zákona prakticky nemuseli zasahovat.

Jedním z těch, kteří bývají v kotli 1. FC Slovácko pravidelnými návštěvníky je také Dolněmčan Radovan Sípek, který s sebou brává své dva synky. Ani on si nedělní zápas nenechal ujít. „Nepřijeli se mnou ale oba kluci, jeden měl ze sparťanských fanoušků strach, tak zůstal doma. Nakonec to ale byly zbytečné obavy. Atmosféra na hřišti i na tribunách byla vynikající a Sparťané ve svém kotli nedělali potíže," řekl po zápase Slováckému deníku Radovan Sípek. Příčiny klidného průběhu utkání vidí Aleš Mergental v důsledném postupu policistů s vedením klubu 1. FC Slovácko. „Obě strany se dohodly na precizním dodržování bezpečnostních opatření při vstupních prohlídkách. Ke klidnému průběhu určitě přispěla také skladba fanoušků, kteří přijeli," doplnil mluvčí. Na fotbalový stadion Miroslava Valenty si v neděli večer nakonec našlo cestu úctyhodných 7127 diváků.