Suverén letošního ročníku má před druhými Polešovicemi, které klopýtly v Bánově, luxusní a nedostižný patnáctibodový náskok.

UHERSKÝ OSTROH – JAROŠOV 4:2 (2:0)

Ostrožané potvrdili jarní výkonnost i roli favorita také v nedělním souboji s Jarošovem. Domácí tým dvakrát udeřil už do přestávky. Jako první skóroval Šálek, v závěru první půle udeřil Gajdorus. Hosty vrátil do hry o body Laga, ale k velkému obratu v zápase nedošlo. Ostrožané zapnuli a duel definitivně rozhodli. Nejprve se trefil Jurčeka, pak se prosadil i Pavlas. Hosté z Jarošova stačili výsledek zásluhou Mančíka pouze zkorigovat.

Branky: 7. Roman Šálek, 45. Tomáš Gajdorus, 56. Jiří Jurčeka, 72. Zbyněk Pavlas - 54. Denis Laga, 80. Martin Jančík. Rozhodčí: Tureček. Diváci: 115.

BÁNOV – POLEŠOVICE 3:2 (2:2)

Polešovicím to venku na jaře vůbec nejde. Druhý tým tabulky na soupeřově hřišti nezvítězil ani v pátém zápase po zimní přestávce, tentokrát padl v Bánově. Hostům v neděli nestačilo ani vedení o dvě branky, které jim zařídily přesné trefy Kubiše a Fantury. Polešovice si totiž ve 26. minutě Běhávkem daly nešťastný vlastní gól a pak před přestávkou inkasovaly ještě jednou. Ve druhé půli se začínalo od začátku. Vyrovnaný a rušný duel nakonec rozhodla trefa Polanského. Polešovice už odpovědět nedokázaly.

Branky: 26. Jiří Běhávka vlastní, 35. Radim Velecký, 82. Luboš Polanský - 12. Matěj Kubiš, 19. Tomáš Fantura. Rozhodčí: Vlašic. Diváci: 132.

SLAVKOV – PRAKŠICE 2:0 (0:0)

Slavkovu se na jaře náramně daří. Mužstvo trenéra Miroslava Mančíka zvítězilo v okresním přeboru Uherskohradišťska popáté za sebou. V sobotu si poradilo s Prakšicemi. Slavkovští fotbalisté vyrovnaný duel rozhodli dvěma góly v rozmezí tří minut. Klíčové chvíle přišly až po bezbrankové první půli. Nejprve se prosadil Chovanec, vzápětí domácí tým uklidnil Sedlář. Slavkov už dvoubrankové vedení nepustil. Hráči Prakšic se snažili vrátit do hry, ale mnoho šancí ke skórování neměli.

Branky: 63. Martin Chovanec, 65. Aleš Sedlář. Rozhodčí: Bednář. Diváci: 60.

BŘEZOVÁ – TOPOLNÁ 3:2 (1:0)

Březová zůstává doma na jaře stoprocentní. Proti Topolné se ale na výhru pořádně nadřeli. Domácím pomohl pokutový kop, který ve 23. minutě proměnil Vojtek. Tentýž hráč pak krátce po změně stran zvýšil na 2:0. Topolná se ale nevzdala a po trefě Ševčíka se vrátila zpátky do hry. Březová však v zakončení byla o něco produktivnější. Třetí gól domácího výběru vstřelil spolehlivý kanonýr Pomajbík. Závěr ale klidný rozhodně nebyl, protože hosté utkání ještě zdramatizovali, když kontaktní gól dal Jurčík. Topolná už ale ani přes zvýšené úsilí na vyrovnání nedosáhla.

Branky: 23. z penalty a 49. Josef Vojtek, 74. David Pomajbík – 51. Tomáš Ševčík, 78. Tomáš Jurčík. Rozhodčí: Martykán. Diváci: 105.

HLUK B – KNĚŽPOLE 2:2 (1:0)

Béčko Hluku ztratilo výborně rozehraný zápas a doma pouze remizovalo. Rezervu Spartaku poslal do vedení z penalty Vozár, druhý gól přidal po hodině hry Kryl. Kněžpoli se herně nedařilo a ve finální fázi se trápilo, v závěrečné čtvrthodině se ale nečekaně nadechlo a skóre srovnalo. Nejprve snížil Zubalík, pak další chybu soupeře potrestal Šopík. Zaskočení Hlučané už reagovat nedokázali.

Branky: 24. Petr Vozár z penalty, 61. Pavel Kryl - 77. Jiří Zubalík, 85. Robert Šopík. Rozhodčí: Korolovych. Diváci: 70.

VLČNOV – OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 2:6 (1:3)

Ostrožská Nová Ves výtečně zvládla souboj ve Vlčnově. Ústřední postavou utkání byl Radek Zálešák. Hostující útočník zaznamenal rekordních pět branek. Svoje střelecké představení zahájil v 10. minutě, kdy přesnou ranou otevřel skóre. Další Zálešákovy chvíle přišly na přelomu první a druhé půle. Po vyrovnávací trefě Kameníka nejprve vrátil Novovešťanům vedení, aby krátce před pauzou završil hattrick. Hostující forvard řídil kanonádu i po změně stran. Zálešák nejprve v 50. minutě zvyšoval na 4:1, aby v závěru korunoval svůj mimořádný výkon pátou trefou. Krátce předtím skóroval domácí Gregor a hostující Ťok.

Branky: 32. Jan Kameník, 81. Rostislav Gregor - 10., 39., 45., 50. a 87. z penalty Radek Zálešák, 84. Jaroslav Ťok. Rozhodčí: Bednář. Diváci: 60.

BÍLOVICE – NEZDENICE 1:2 (0:1)

Bílovice nezvládly další duel a po porážce s Nezdenicemi se stále ohlížejí za sebe. Hosty nasměroval za třemi body Struhař, který ve 20. minutě otevřel skóre. Pojistku přidal hned po obrátce Kolínek. Bílovice už stačily porážku pouze zmírnit, branka Stojaspala jim ovšem body nepřinesla.

Branky: 71. Marek Stojaspal - 20. Pavel Struhař, 55. Marek Kolínek. Rozhodčí: Mikulka. Diváci: 112.

1. Uh. Ostroh 20 16 4 0 68:26 52
2. Polešovice 20 11 4 5 53:35 37
3. Topolná 19 10 1 8 53:35 31
4. O. N. Ves 20 9 4 7 48:35 31
5. Březová 20 10 1 9 54:49 31
6. Jarošov 20 9 2 9 40:40 29
7. Slavkov 19 8 3 8 28:24 27
8. Vlčnov 20 7 5 8 34:43 26