OP: dohrávky patřily domácím. Vyhrála Březnová i Vlčnov

Fotbalisté Březové zvládli dohrávku 4. kola Okresního přeboru Uherskohradišťska a podzimní část sezony zakončili divokou výhrou 6:4 nad Ostrožskou Novou Vsí a v tabulce se posunuli právě za sobotního soupeře na pátou příčku.

7.11.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Březová – Ostrožská Nová Ves 6:4 (3:1)

Hned v 1. minutě se prosadil hostující Zálešák přízemní střelou k tyči. Domácí odpověděli ve 25. minutě, kdy s podporou silného větru vyrovnal Pomajbík. Tentýž hráč ve 33. minutě poslal Březovou do vedení a o minutu později upravil na poločasových 3:1 Borýsek.
Ve druhém poločase hosté nesložili zbraně a v 54. minutě snížili Zálešákem a o tři minuty později z pokutového kopu Jurásek srovnal na 3:3. Pak ale opět zabrali domácí a v 71. minutě Janků upravil na 4:3 a o minutu později nejlepší domácí hráč Pomajbík vstřelil svou třetí a celkově pátou branku. Hosté se snažili vrátit do utkání, ale za domácí v 78. minutě vsítil šestou branku Janků. Za hosty upravil na konečných 6:4 v 87. minutě Zálešák, který taktéž zkompletoval hattrick. „Byla to pořádná přestřelka, jak napovídá hokejový výsledek. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ uvedl kanonýr Březové David Pomajbík.
Branky: 25., 33. a 72. David Pomajbík, 71. a 78. Michal Janků, 34. Vojtěch Borýsek - 1., 54. a 87. Martin Zálešák, 57. David Jurásek z penalty. Rozhodčí: Ševčík – Jegla, Vandírek, 38 diváků.

Vlčnov - Nezdenice 3:0 (2:0)

Vlčnov doma zvládl dohrávku 4. kola a po výhře nad Nezdenicemi poskočil na osmé místo tabulky. Nedělní duel rozhodl už v prvním poločase, kdy dvakrát skóroval Fibichr. Vlčnovský útočník se poprvé prosadil v 19. minutě, pojistku přidal o chvíli později. Nezdenice se snažily, ale směrem dopředu nijak zvlášť nebezpečné nebyly. Co nezachytila domácí obrana, to pochytal gólman Machala. Vlčnov se ve druhé půli nikam nehnal a kontroloval hru i výsledek. Definitivní klid dal domácímu mužstvu až Kašpařík chvíli před koncem.
Branky: 19. a 26. Jan Fibichr, 89. Petr Kašpařík. Rozhodčí: Vlašic - Vandírek, Fridrich, 85 diváků.

Stovky žáků ze Slovácka se seznámily s technickými obory

Druhý ročník Technického jarmarku se uskutečnil v tomto měsíci v Uherském Brodě a Uherském Hradišti. Krajská hospodářská komora Zlínského kraje se ve spolupráci s řediteli technických firem a středních odborných škol snaží podpořit odborné vzdělávání v regionu.

V kraji ruší lůžková infekční oddělení. Zůstane jen v Uherském Hradišti

Jako jediná v kraji bude mít Uherskohradišťská nemocnice lůžkovou část infekčního oddělení. V dalších třech nemocnicích v regionu zůstane jen ambulantní provoz.

Uherský Brod vytvoří na památku sametové revoluce památník z klíčů

Připomenout si zvonění klíčů 21. listopadu v roce 1989 se v Uherském Brodě rozhodli netradičně. V úterý vyzvou veřejnost, aby na osm sběrných míst nosili klíče.