Do zápasu naskočil až za nepříznivého stavu 0:3 a v nějaký zázračný obrat už ani nedoufal. „Zápas se mi hodnotí těžko, protože jsem nehrál od začátku. Co na to říct? To, co jsme si říkali celý týden, jsme absolutně nesplnili. Mrzí nás to, přitom první poločasy míváme doma dobré. Vytváříme si šance, dáváme góly, jenže proti Slavii to nešlo. Otočit nebo srovnat výsledek bylo strašně náročné. Podařilo se nám zápas zdramatizovat, ale Slavia si svůj náskok už pohlídala,“ nechal se slyšet Ondřejka.

Snížení na 1:3 přitom přišlo ještě relativně brzy, aby se utkání dalo alespoň zremizovat. Blanka to byla výstavní, po dvou zasekávačkách svitla Slovácku naděje. „Obranci Slavie šli proti mně relativně rychle, proto jsem balon dvakrát zasekl, věděl jsem, že to nemůžou ubrzit. Nejprve jsem chtěl přihrávat, ale viděl jsem prostor na střelu, tak jsem to zkusil a balon propadl do brány,“ popisoval svoji trefu drobný útočník.

Slavia je zkrátka mužstvem, proti kterému se mu osdobně náramně daří. Z dvanácti ligových branek dal tři právě sešívaným. „Slavie chce hrát fotbal, takový soupeři, mi vyhovují,“ hledal vysvětlení Ondřejka.

Hlavním scénáristou zápasu na Slovácku byl ovšem Petr Janda. Poprvé se slvívistický záložník trefil už po čtyřech minutách hry, o půl hodiny později poslal do sítě druhou navštívenku. Podle ofenzivně laděného fotbalisty rozhodla vhodně zvolená taktika, s kterou přijeli Strakovi svěřenci na Slovácko. „Máme většinou brejkové typy hráčů a z toho jsme vycházeli. Z protiútoků jsme dali všechny tři branky,“ uvedl Janda.

V druhém poločase, ale domácí přitlačili na pilu a Slavie se ke svým brejkům příliš nedostávala. „Domácí neměli co ztratit, tlačili se dopředu a jejich obrana byla dost otevřená. Narozdíl od první půlky jsme toho ale nedokázali využít,“ poznamenal Janda, který se v posledních dvou duelech trefil třikrát. „Je to jenom souhra náhod, i když musím říct, že pozice podhrotového útočníka mi vyhovuje.“

Slavia nedokázala vyhrát v Uherském Hradišti dlouhých devět a půl roku. Petr Janda o černé statistice dobře věděl. „Hrál jsem tady asi pátý zápas a nikdy jsme tu nevyhráli, jsem strašně rád, že se to konečně podařilo.“ I přes výhru Slavie se žádná děkovačka fanouškům, kteří téměř po celý zápas žádali odchod trenéra Straky nekonala. „Klasická děrovačka neproběhla, pokud budou protesty, tak jsme domluvení, že to ani jinak nebude,“ vysvětlil Petr Janda.

Stanislav Dufka