Do přípravy se naopak bude mimo jiné hlásit Václav Ondřejka, který se neuchytil v Mladé Boleslavi.

„Pro mě by byla posila, když by teď kádr zůstal pohromadě. Zájem je ale o jednoho našeho hráče, uvidíme, jak to dopadne," říká trenér Slovácka Svatopluk Habanec. Z jeho slov je patrné, že by mohl přijít o jednu ze svých hvězd, s jejímž odchodem by se smiřoval velmi těžce. Vše je teď v rukou vedení klubu.

Co se týče posil, tam zatím nechtěl být příliš konkrétní. Na dotaz ohledně olomouckého Michala Hubníka, o jehož příchodu do Uherského Hradiště se v kuloárech hovoří, odpověděl se svým typickým humorem. „Jsou jména, která by mě zajímala – Grajciar, Hubník. Ale víte, jak to je. Ale třeba dneska opiju pana Zemka (majitele klubu – pozn. aut.), on vytáhne deset míčů a…," smál se Svatopluk Habanec, kterého včera odpoledne čekala klubová akce.

Zcela jistě na začátku ledna přivítá jiné dva útočníky. Na Slovácko se vrací Václav Ondřejka, který předčasně ukončí hostování v Mladé Boleslavi. „Nevím, jestli je už to úplně stoprocentní, kluby už se na tom ale dohodly," poznamenal Svatopluk Habanec. Druhým navrátilcem je Peter Sládek, jenž na podzim zářil v dresu Myjavy ve slovenské Corgoň lize. Do přípravy budou zařazeni dva nadějní dorostenci – stoper Tomáš Břečka a nejlepší střelec devatenáctky Roman Haša.

Slovácku naopak zamávali na rozloučenou běloruský gólman Ilja Matalaha, Slovák Marek Kuzma (konec hostování ze Slovanu Bratislava) a Jan Martykán. „Ilja k 1. 1. 2013 ukončil pracovní poměr a je volným hráčem. Svou úlohu tady splnil, teď na jeho místo druhého až třetího brankáře nastoupí zdejší mladíci Vejmola s Chvojkou. Honza Martykán se možná vrátí do Ústí, ve hře je ale ještě jeden klub," prozradil hradišťský trenér.

Skončit by mohla i dvojice Michal Kordula, Lukáš Fujerik, které pronásledují dlouhodobé zdravotní patálie. „Nastoupí do přípravy a proběhne jakýsi test jejich zdravotního stavu. Budou mít měsíc na to, aby prokázali, že jsou zdravotně v pořádku a mohou zasáhnout do jarních bojů a nebo nikoliv," vysvětlil Svatopluk Habanec.