„Rozcvička na Letné nám bude stačit, abychom se adaptovali a terén nám nedělal větší problémy,“ tvrdí třiadvacetiletý odchovanec Slovácka.

Na úvod jara vás čeká Sparta, asi nejtěžší možný soupeř. Je to výhoda, nebo nevýhoda?

Pokud budu mluvit za sebe, tak výhoda. První kola po zimní pauze bývají všelijaká. My můžeme jedině překvapit. Věřím, že uhrajeme dobrý výsledek.

Mimochodem, jaká je vaše bilance proti Spartě?

Hrál jsem proti ní čtyři zápasy, ale ještě jsem nebodoval. Cítím, že už je čas na změnu.

Sparta hrála v pondělní generálce na přírodní trávě. Vy jste v týdnu většinou trénovali na umělce. Myslíte si, že po této stránce bude soupeř ve výhodě?

My jsme odehráli na přírodní trávě v Turecku výborné zápasy s kvalitními mančafty a odpovídaly tomu i výsledky. Možná to pro Spartu maličko výhoda bude, ale jsme zkušený mančaft a rozhodně se s tím popereme. Trenér určitě něco vymyslí.

Nebyl pro vás velký šok přechod z tureckého tepla do arktických mrazů, které tady panovaly na začátku týdne?

Určitě to nebylo nic příjemného, ale dalo se to v pohodě zvládnout. Stačil jeden trénink a zvykl jsem si.

V minulém roce jste v zimní přípravě vstřelil šest branek, letos jste se trefil jenom dvakrát. Není to z tohoto pohledu pro vás trošku zklamání?

Vůbec ne. Góly si šetřím až na ligu. (Smích.) Nejraději bych se trefil už proti Spartě. V přípravě mně totiž v těch mrazech asi navlhnul střelecký prach. Pro spoluhráče jsem ale připravil několik gólových šancí.

Vzpomenete si, kolik jste zařídil gólových přihrávek?

Těžko říct. Nechci moc tipovat, abych to v kabině nedostal sežrat, že to není pravda.

Do přípravy zařadil trenér Soukup mladé útočníky Čtvrtníčka s Kovářem. Cítíte větší konkurenci v boji o základní sestavu?

Jelikož teď hraji víc z kraje zálohy, tak ani ne. Myslím, že to nejsou posty, které by jim měly sedět. Tlak bude od jiných hráčů, kteří se budou chtít dostat na moje místo. Třeba můj spolubydlící na soustředění Filip Hlúpik mě bude chtít vytlačit ze sestavy. (Úsměv.)

Hraje se vám na kraji zálohy lépe než v útoku?

Už jsem si zvykl, takže asi ano. Není tam tolik osobních soubojů, ty musí absolvovat Došál (Libor Došek). Mám to maličko příjemnější, můžu víc tvořit a vymýšlet přihrávky.

Trenér Soukup se vyjádřil, že na konci ligy bude spokojený se čtyřiceti body. Souhlasíte s ním?

To by bylo krásné, ale nechci to zakřiknout. Budu teda souhlasit s trenérem.

Stanislav Dufka