Právě ve středočeském klubu působil uplynulou sezonu ofenzivně laděný Václav Ondřejka, který se může považovat za největšího znalce party kolem Jiřího Štajnera a Davida Jarolíma.

Zůstal vám po ročním působení v Boleslavi v klubu nějaký kamarád? Udržujete s někým kontakt?

S Ondrou Kúdelou, hodně mně tam pomohl, občas si zavoláme, ale s tím jsem se znal už ze Slovácka. Na ostatní kluky mám kontakty, ale nijak zvlášť si s nikým nevolám ani nepíšu. Před vzájemným zápasem nemám ani žádné hecování moc rád.

Pod trenérem Minářem jste toho moc neodehrál. Budete mu chtít ukázat, že udělal chybu, když vás nestavěl pravidelně?

Stoprocentně. Snad budu hrát, v Jablonci se mně zápas moc nepovedl, ale doma udělám všechno pro to, abychom Boleslav porazili. Jsem rád, že jsem se do Slovácka vrátil, ale chci se připomenout trenéru Minářovi a pokazit mu víkend.

Boleslav má spoustu kvalitních hráčů, navíc posílila o Štajnera. Je silnější než v uplynulé sezoně?

Každý hráč v lize vám řekne, že výkony Štajnera jsou nadstandardní. Vždycky vymyslí nějakou perfektní přihrávku, z které mužstvo gólově těží. Na to musíme dát pozor, ale jsou tam další kvalitní hráči. Vyloženě gólový je Chramosta, vždycky se umí přimotat ke gólové situaci, má na to čich. Je to takový křehký kluk, ale výběr místa má perfektní. To bude velké nebezpečí.

Boleslav má zatím nevyrovnané výkony. Smetla Liberec, ale prohrála na Baníku. Je to pro vás překvapení?

Ani ne. Bylo to i za mě, nedokážu si jejich výkyvy vysvětlit, mančaft mají kvalitní, ale když přijedou ven, tak si trošičku míň věří. Nechci to zakřiknout, věřím, že je doma porazíme. Na druhou stranu na Baníku zahodili moře gólových šancí, u nás jim tu příležitost dát nemůžeme. Dvakrát po sobě se jim to asi nestane.

Prohra by byla asi už hodně nepříjemná…

Na prohru vůbec nemyslím, my prostě musíme vyhrát, i když někdo by možná řekl, že i bod by byl dobrý. Věřím, že pro výhru uděláme úplné maximum. Porážka by byla hodně zlá.

Výhru zaručí jedině kvalitní výkon. S podobným fotbalem, jaký jste hráli v Jablonci, by mužstvo těžko uspělo. Souhlasíte?

Všichni víme, že to od nás byla katastrofa, ale dali jsme se nějakým směrem a věřím, že doma uspějeme. Určitě nebudeme měnit ani rozestavení, i když nás čeká hodně silný mančaft. Taktika trenéra je výborná. Musím říct, že chce hrát fotbal, to by nám všem mělo vyhovovat. Zatím jeho taktické pokyny neplníme. Obraz naší hry je v mančaftu, ne v trenérovi.

Proč je neplníte?

Konkrétně třeba k Jablonci. Byli jsme ustrašení a báli jsme se hrát. To je jediné, co k tomu můžu říct. I když se nedaří, tak bychom měli alespoň bojovat, ale my jsme ani nebojovali. To se musí v dalších zápasech změnit.

Pamatujete zápas, ve kterém jste prakticky neohrozili gólmana, jako tomu bylo v Jablonci?

Na hodnocení si zápas vyžral každý. Někdo víc a někdo míň. Byl jsem z toho dlouho špatný, ale nejlepší je hodit to za hlavu a připravovat se na další zápas.

Jak se konkrétně vy připravujete na zápas? Máte nějaký rituál? Jste pověrčivý?

Jsem trošku pověrčivý, ale žádný speciální rituál nemám. Možná jen to, že si první obouvám levou kopačku, to je všechno. Pak si dám Red Bull, ale ten je spíš pro psychiku.

Nastoupil jste zatím ve všech zápasech. Jak se cítíte po herní stránce?

Mohlo by to být lepší, ale každým tréninkem se to zlepšuje. Proti Jihlavě jsem se cítil herně dobře. Možná jsem čekal, že to půjde v Jablonci samo – to byla chyba.

Máte pětiletého syna, už jste ho přihlásil do přípravky Slovácka?

Ne ne. Sebastiana do přípravky ještě nevodím. Možná ani nechci, aby byl fotbalista. Chci, aby byl chytrý.

Tomu moc nerozumím…

Pokud začne hrát fotbal, tak na učení mu nezbude tolik času. Chtěl bych, aby měl raději školy a něco vystudoval.