Jenže pak se začaly dít velké věci, jejichž hlavním protagonistou byl domácí útočník Václav Ondřejka.

Mladý forvard přišel na hřiště na konci prvního poločasu, kdy nahradil zraněného Aleše Chmelíčka. A domácího kanonýra nahradil skvěle. V závěrečných minutách zařídil vyrovnání, červenou kartu pro gólmana Slavie Martina Vaniaka a všechno zakončil gólovou přihrávkou Cleberovi.

„Byl to můj životní zápas,“ zářil po utkání Ondřejka. A gól? „Ten byl taky životní! Když jsem šel sám na Vaniaka, tak jsem se při jeho přehazování hlavně soustředil, abych trefil bránu,“ popsal svou trefu útočník, který předtím vystihl přihrávku slávistického kapitána Ericha Brabce.

To však byla jen první část destrukce mistrovské Slavie. O minutu později se z půlky hřiště opět řítil sám na bránu. Slávistický gólman proti němu vyběhl daleko do pole a Ondřejkův lob tentokrát zblokoval. Podle rozhodčích rukou, takže následovala červená karta.

„Nechápu, že to hlavnímu signalizoval pomezní rozhodčí, který to absolutně nemohl vidět. Míč jsem totiž jasně zasáhl ramenem a lopatkou,“ zlobil se po utkání Martin Vaniak. Jeho protivník v souboji jeho slova nepotvrdil ani nevyvrátil. „Soustředil jsem se na to, abych ho přehodil a pořádně jsem to neviděl,“ nechal se slyšet Václav Ondřejka, který svůj velký večer ještě vyšperkoval v nastaveném čase. Sen Slavie o pohárovém finále definitivně ukončil přihrávkou Cleberovi, který druhým gólem stanovil konečný výsledek.

(ms, std)