Na podzim patřil k příjemným překvapením hradišťských fotbalistů. Mimo úvodní duel nastoupil ve všech zápasech a vstřelil dvě branky. Těsně před odjezdem na soustředění právě na něho směřovalo několik otázek.

Jaký byl pro vás konec roku? Jak jste vůbec prožíval vánoční volno?

Celé svátky jsem pojal regeneračně, protože mě trochu trápí třísla.Vychutnávám si volna více jako obvykle a víceméně nic nedělám. Dá se říct, že jsem si svátky užil v posteli.

Nejste tedy úplně zdravotně v pořádku. Jak vážný je váš problém s třísly?

Nejsem sice úplně zdravotně fit, ale nějaké velké úlevy na soustředění rozhodně nečekám. Odtrénuji to naplno, tak jako každý druhý. Mám ještě domluvené nějaké rehabilitace ve Zlíně a ta třísla se holt musí doléčit později.

Myslíte si, že na první přípravný zápas proti Zlínu (9. 1. – pozn. aut.) budete trenérovi k dispozici?

Tak to určitě, na sto procent budu připravený.

Je to pro vás první velké soustředění, kdy máte místo v kádru téměř jisté, že?

Dá se říct, že ano. Na soustředění nastupuji v takové pozici, kdy už jsem pár zápasů odehrál a vím, že trenér se mnou nějakým způsobem počítá. Nejsem na vážkách jako v minulých přípravách, kdy jsem nevěděl, jestli v kádru vůbec zůstanu, nebo ne.

Co očekáváte od týdenního pobytu v Jeseníkách?

Čekám, že to bude pořádný „záhul“. Jaro bude pro nás strašně těžké a my musíme přes zimu hodně potrénovat. Trenér Mazura nám určitě dá pořádně do těla. Zimní kondiční příprava není oblíbená u žádného fotbalisty. Ale každý ví, že to dělá pro sebe a když někoho ošidí, tak jedině sám sebe.

První, co vás čeká, bude asi vážení. Nemáte z toho trošku obavy?

Vážení bude určitě. Z toho mám strach už teď (směje se). Ke konci dovolené jsem se sice snažil v jídle hlídat, ale asi jsem pár kilo nabral. Už jsem jednou platil pokutu pět tisíc za překročenou váhu a jenom velice nerad bych to znovu opakoval.

Co říkáte na letošní suchou zimu. Nebude vám na soustředění chybět sníh?

Já jsem rád. Měli jsme dělat fyzickou přípravu na běžkách, ale není sníh. To se mně docela zamlouvá, protože na běžkách jsem v životě nestál a měl jsem z toho strach. Pro mě bude daleko lepší normální suchá příprava.

Na soustředění s vámi pojede nový šéftrenér Miroslav Soukup. Už jste s ním mluvil?

Myslím si, že ještě nikdo z hráčů s ním neměl možnost mluvit, možná Švanci (Petr Švancara – pozn. aut.). Jsem zvědavý a na jeho názory se hodně těším. Osobně jsem se s ním ještě nikdy nesetkal.

Jak se vlastně díváte na to, že Slovácko má nového šéftrenéra?

To nemůžu a nechci vůbec komentovat. To je věc vedení klubu.

V únoru vás čeká další soustředění, tentokrát herní v Turecku. To bude asi příjemnější?

Určitě. Do Turecka se vyloženě těším. Slyšel jsem, že budeme hrát proti třem zahraničním kvalitním týmům, tak aspoň se můžeme porovnat, jak na tom vlastně jsme.

Stanislav Dufka