Okresní přebor: souboj Uherského Ostrohu a Polešovic skončil remízou

Souboj nejlepších týmů okresního přeboru Uherskohradišťska skončil remízou 2:2. Alespoň bod hostům z Polešovic zachránil v závěru Martykán. Fotbalisté Uherského Ostrohu vedou tabulku o devět bodů.

10.4.2018

ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Břenek

UH. OSTROH – POLEŠOVICE 2:2 (2:1)

Skóre otevřel hostující Kubiš. Ostrožané odpověděli gólem Nováčka. Obrat završil Jurčeka, jenž před brankářem Drobiszem chytře tečoval míč a poslal domácí tým do vedení. Polešovice se ve druhém poločase snažily o vyrovnání. Několikrát k němu měly blízko, ale v zakončení nebyly přesné ani důrazné. Uherský Ostroh mohl těsný náskok pojistit, ale žádnou ze tří šancí neproměnil. A tak přišel na druhé straně trest. Martykán z trestného kopu překonal bezmocného brankáře Šicha a rozhodl o dělbě bodů.
Branky: 20. Tomáš Nováček, 38. Jiří Jurčeka – 14. Matěj Kubiš, 82. Martin Martykán. Rozhodčí: Polášek. Diváci: 111.

BÍLOVICE – KNĚŽPOLE 1:2 (0:0)

Domácím proti Kněžpoli nepomohla ani podpora silného větru v první půli. Žádnou šanci ani střelu totiž před přestávkou nevyprodukovali. Ani hosté nijak nebezpeční nebyli. Vše se změnilo až ve druhé půli, kdy vítr pomáhal hostům. Hráči Kněžpole začali ovládat hru a tlačit se do zakončení. Bialek ještě příležitost neproměnil, ale v 55. minutě se už hosté radovali. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Hruboš. Kněžpole bylo i po vstřelené brance aktivnější a za svoji snahu bylo po zásluze odměněno čtvrt hodiny před koncem, kdy chybnou rozehrávku soupeře potrestal zakončující Dujka. Bílovice už stačily porážku pouze zmírnit.
Branky: 92. Ondřej Čechmánek – 55. Petr Hruboš z penalty, 75. Jan Dujka. Rozhodčí: Vlčnovský. Diváci: 155.

JAROŠOV – TOPOLNÁ 3:1 (1:1)

Nedělní utkání v Jarošově narušil silný vítr, který hráčům obou týmů ztěžoval práci s míčem i kombinaci. Neurovnanou úvodní pasáž utnul až ve 22. minutě domácí Kamočai. Topolná odpověděla v závěru prvního poločasu. Pokutový kop proměnil hostující Foltýn. Po změně stran se tak začínalo od začátku. Fotbalisté Jarošova byli ve druhém poločase nebezpečnější a v 67. minutě šli do trháku. Velmi dobře hrající Kamočai přihrál Kováčovi, jenž vrátil domácím vedení. Jarošov měl i dál herně navrch a svůj náskok ještě navýšil. Po centru ze strany se trefil Příplata.
Branky: 22. Lukáš Kamočai, 67. Pavel Kováč, 70. Filip Příplata – 43. Jan Foltýn z penalty. Rozhodčí: Mahdal. Diváci: 110.

VLČNOV – BÁNOV 2:2 (2:2)

I ve Vlčnově trápil fotbalisty silný vítr. Ztížené podmínky ale nevadily střelcům. Od dvanácté do třiadvacáté minuty totiž padly všechny čtyři góly. Krátkou přestřelku odstartoval domácí kapitán Tománek. Bánov srovnal skóre i krok zásluhou parádní rány Skočovského. Vlčnov však přispěchal s bleskovou odpovědí, když nedorozumění v soupeřově šestnáctce využil Stojaspal. Bánov se ovšem znovu rychle otřepal a opět udeřil. Trefil se Mušuta. Zbytek první půle se i přes několik slibných šancí dohrál v poklidu. Ani po změně stran nebyla k vidění žádná přestřelka.
Branky: 12. Jakub Tománek, 17. Michal Stojaspal – 15. Dušan Skočovský, 23. Marián Mušuta. Rozhodčí: Tureček. Diváci: 80.

BŘEZOVÁ – HLUK B 6:2 (0:1)

Velký obrat přineslo utkání v Březové, která nezvládla začátek a od 20. minuty po brance Kryla prohrávala. Další ránu zasadil zaskočenému soupeři Sabo. Rezerva Spartaku tak od 48. minuty v Březové vedla o dvě branky. Náskok ale v závěrečné půlhodině promarnila. K obratu zavelel nestárnoucí stoper Josef Uher. Hrající místopředseda domácího klubu nejprve snížil, následně přesnou hlavičkou po rohu bleskově srovnal na 2:2. To však nebylo z domácí strany zdaleka vše. Chytře zahraný trestný kop Pavla Čaňa skončil k údivu všech v hostující síti a Březová v zápase poprvé vedla. Náskok už nepustila. Závěr utkání jednoznačně patřil domácímu týmu. Na 4:2 zvyšoval neuvěřitelnou dalekonosnou ranou Křeháček, pak se hlavou prosadil nepokrytý Vojtek. Tečku za utkáním napsal střelec Pomajbík.
Branky: 60. a 63. Josef Uher, 68. Pavel Čaňo, 71. Milan Křeháček, 84. Josef Vojtek, 88. David Pomajbík – 20. Pavel Kryl, 48. Jani Sabo. Rozhodčí: Vlašic. Diváci: 60.

SLAVKOV – OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 4:0 (1:0)

Začátek utkání byl oboustranně zajímavý. Šanci měly oba týmy, ale skórovali pouze domácí. Po centru ze strany se prosadil Husták. Tentýž hráč pak na začátku druhé půle využil zaváhání soupeře a pohodlně uklidil balon do sítě. Slavkovští se uklidnili a dál soupeře přehrávali. Hosté se po většinu času bránili, směrem dopředu nijak zvlášť nebezpeční nebyli. Na 3:0 zvýšil Halík, v závěru korunoval svůj výkon hattrickem Husták.
Branky: 7., 52. a 90. Marek Husták, 83. Josef Halík. Rozhodčí: Krpal. Diváci: 69.

NEZDENICE – PRAKŠICE 4:0 (2:0)

Hned v úvodu měl slušnou šanci Struhař, ale neuspěl. Nezdenice udeřily až po čtvrt hodině hry, kdy se prosadil Kukuča. V prvním poločase skóroval ještě Kolínek, jenž se trefil po standardní situaci. Prakšice se těžko zvedaly a i ve druhé půli se převážně bránily. Hráči Nezdenic drželi balon a dál útočili. V zakončení ale nebyli přesní. Střelecky se dařilo pouze Kukučovi, který nejprve v 50. minutě zvýšil na 3:0 a v 66. minutě završil hattrick. Nezdenice mohly vyhrát mnohem vyšším rozdílem, ale kapitán Šašinka neproměnil pokutový kop nařízený právě za faul na Kukuču a další tutovku zneškodnil výborný gólman Buráň.
Branky: 15., 50. a 66. Lukáš Kukuča, 29. Martin Kolínek. Rozhodčí: Tureček. Diváci: 66.

Obchod - Obchod Obchodní referent 16 000 Kč

Obchodní referenti telefonická podpora obchodu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: telefonické kontaktování nových zákazníků, prezentace společnosti a organizace schůzek obchodních zástupců, administrativní práce v oblasti obchodu, znalost MS Office (Word, Excel, Outlook), práce s internetem, AJ podmínkou, NJ výhodou, výřečnost, pracovní zázemí, firemní akce a bonusy, penzijní připojištění, stálý kolektiv, kontakt elektronicky -vyplnit formulář na http://sbernesurovinyuh.formees.cz/f/kariera/. Pracoviště: Sběrné suroviny uh, s.r.o., Průmyslová, č.p. 1147, 686 01 Uherské Hradiště 1. Informace: Martin Šoth, .

Informační technologie - Informační technologie Technici uživatelské 20 000 Kč

Technici uživatelské podpory informačních a komunikačních technologií PROGRAMÁTOR/KA CNC. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Programování cnc obráběcích strojů, znalost programu SURFCAM, schopnost čtení technické dokumentace, velmi dobrá znalost PC, samostatnost, odpovědnost, schopnost učit se novým věcem, praxe v oboru vítána. Zázemí stabilní společnosti, stravování s příspěvkem zaměstnavatele.. Pracoviště: K z k bojkovice, s.r.o., Palackého, č.p. 214, 687 71 Bojkovice. Informace: František Michalec, +420 602 712 458.

Gastronomie - Gastronomie Vedoucí provozu 30 000 Kč

Vedoucí provozu v ubytování, stravování a pohostinství (kromě školních jídelen a menz) PROVOZNÍ. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zajištění chodu restaurace. Více informací osobně.. Pracoviště: Masařík, s.r.o. - restaurant masaro, Mánesova, č.p. 266, 687 71 Bojkovice. Informace: Martin Masařík, +420 777 583 930.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 19 250 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče pracovnice/pracovník v sociálních službách. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19250 kč, mzda max. 20650 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: prac. poměr na 1 rok s možností doby neurčité, kurz praovníka v sociálních službách výhodou, dovolená 26 dnů + 1 týden dodatková, životopis do 31.7.2018. Pracoviště: Sociální služby uh. hradiště - prac. domov pro osoby se zdravotním postižením velehrad, Buchlovská, č.p. 301, 687 06 Velehrad. Informace: Markéta Kuchařová, +420 572 433 071.

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

19.7.2018

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 15:19

Žlutá lavina z Opavy se předvedla na Letné aneb fotbal asi žerete hodně, co

Tak dlouho na to fanoušci Slezského FC čekali. V sobotu se dočkali. Po třinácti letech, kdy jejich milovaný klub paběrkoval v krajském přeboru, MSFL nebo druhé lize, totiž vyrazili podpořit opavské fotbalisty na prvoligový zápas.

dnes 14:19

Rekord za vysněnou posilu. Slavia za Olayinku vysázela 83 milionů

Rychlý tank, který je navíc šikovný s míčem. Takovou pověst si v českém fotbale získal Peter Olayinka. Teď ji má potvrdit. Stal se novou (a rekordní) posilou pražské Slavie.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.