Okresní přebor: Havřice vyhrály přestřelku

Favorité nezaváhali. Ve 20. kole okresního přeboru zvítězilo trio na špici tabulky Šumice, Uherský Ostroh a Bílovice. Na opačném konci jeden bodík vybojovalo Dolní Němčí B. Jediný hattrick kola zaznamenal Petr Hruboš z Kněžpole.

10.5.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

SUŠICE – UHERSKÝ OSTROH 0:2 (0:1)

Úzký kádr domácího mužstva, který je ještě sužovaný zraněními klíčových hráčů, vzdoroval statečně týmu Uherského Ostrohu. Ve 36. minutě převzal hráč hostů míč na levé straně velkého vápna, přihrál jej na malé vápno, kde nebyl problém pro Pavlase, aby jej umístil do brány – 0:1. Ve druhém poločase při snaze o vyrovnání přihrál domácí hráč přímo soupeři a brejkovou situaci zakončil Pavlas. Díky jeho dvěma brankám zvítězil Uherský Ostroh 2:0.

Branky: 36. a 51. Pavlas. Rozhodčí: Martykán – Jurák, Zajíc, 55 diváků. Sušice: Lašák – Jurča, Omachlík (80 Rozumek), Mikulík Martin, Hejda Aleš, Fojtášek, Mikulík Michal, Hejda Michal, Šur (75 Rozum), Šlechta Jakub, Buřil. Trenér: Šlechta Stanislav. Uherský Ostroh: Hudeček, Horák, Čápek, Šálek, Pavlas, Durna (75 Mojžíšek), Ondroušek, Uřičář (58 Lahola), Větříšek, Mrkva Tomáš, Jurčeka (75 Mrkva Jakub), Trenér: Jurčeka Luděk.

ŠUMICE – JAROŠOV 5:0 (4:0)

Fotbalisté Šumic nedopustili ztrátu, už ve 27. minutě vedli 3:0. Trefili se Žampach, Ondřej a Pilka. Ještě před pauzou pak zvýšil náskok na 4:0 Kelíšek. Ve druhém poločase se prosadil ještě jednou Pilka, a tak domácí výsledek zaokrouhlili na 5:0.

Branky: 8. Žampach, 17. Ondřej, 27., 63. Pilka, 40. Kelíšek. Rozhodčí: Bartoň – Horčica, Smetka, 151 diváků.

KNĚŽPOLE – BŘEZOVÁ 6:2 (3:1)

Zápas měl hvězdu v Petru Hrubošovi, který zaznamenal hattrick. S jeho značným přispěním Kněžpole vyhrálo 6:2. Dvakrát se prosadil ještě Belák a jednou Kozelek. Za Březovou se radovali z branky Majer a Pomajbík.

Branky: 14., 33., 65. Hruboš (pen.), 18., 68. Belák, 85. Kozelek – 9. Majer, 82. Pomajbík. Vitásek – Flíbor, Janků, 120 diváků.

D. NĚMČÍ B – JALUBÍ 2:2 (1:1)

Bodík si připsali do tabulky fotbalisté Dolního Němčí B a opustili poslední příčku. Po půlhodině je dostal do vedení Martin Stojaspal, ale za dvě minuty si pro změnu Tomáš Stojaspal dal vlastní gól a bylo to 1:1. Po změně stran získalo vedení Jalubí díky Gajdorusovi, avšak v hodině dvanácté, v 92. minutě, kdy vyrovnal na konečných 2:2 Ježek.

Branky: 30. Stojaspal, 92. Ježek – 32. Stojaspal (vl.), 60. Gajdorus. Rozhodčí: Tureček – Tokoš, Stojaspal.

BÁNOV – HLUK B 1:1 (1:0)

Další dělba bodů se zrodila v Bánově. Domácí poslal po čtvrthodině hry do vedení Skočovský, ale béčko Hluku odpovědělo v 68. minutě zásluhou Saba.

Branky: 15. Skočovský – 68. Sabo. Rozhodčí: Chramcov – Polanský, Vaculík, 150 diváků.

TOPOLNÁ – HAVŘICE 3:5 (1:3)

Zápas bohatý na góly skončil vítězstvím Havřic. Vedla Topolná, v 6. minutě se trefil Dohnal, ale bleskově odpověděl Řezníček. Ve 22. minutě překlopil stav na stranu Havřic Klusák a v samém závěru první půle udeřil Tomáš Rachůnek. Na 2:3 snížil v 55. minutě Foltýn, za deset minut Havřice uklidnil Doležálek a 5:2 vedly v 85. minutě díky druhému zásahu kanonýra Rachůnka. Topolná minutu před koncem už jen korigovala stav, když penaltu proměnil Dohnal.

Branky: 6., 89. Dohnal (pen.), 55. Foltýn – 8. Řezníček, 22. Klusák, 45., 85. Rachůnek, 65. Doležálek. Rozhodčí: Zelený – Blaho, Maršálek, 100 diváků.

SLAVKOV – BÍLOVICE 1:2 (0:2)

Jan Dujka zařídil dvěma góly vítězství pro Bílovice. Skóroval v 8. a ve 38. minutě. Slavkov vykřesal naději na body v 81. minutě díky Stojaspalovi, ale víc už toho nestihl.

Branky: 81. Stojaspal – 8., 38. Dujka. Rozhodčí: Bednář – Jahoda, Hrbáč, 50 diváků.

1. Šumice 20 16 1 3 70:29 49
2. Uh. Ostroh 20 12 6 2 73:39 42
3. Bílovice 20 12 3 5 51:37 39
4. Havřice 20 11 3 6 68:47 36
5. Březová 20 10 5 5 49:40 35
6. Bánov 20 7 6 7 33:41 27
7. Kněžpole 20 7 5 8 47:43 26
8. Hluk B 20 7 4 9 33:45 25