Okresní přebor: Havřice ovládly přestřelku, diváci viděli dvanáct gólů

O vítězi už je ve fotbalovém okresním přeboru rozhodnuto, ale boj o druhé místo je otevřený do posledního kola. Ve 25. kole zaváhaly Bílovice, které doma prohrály s Březovou 1:5. Za zmínku stojí krásná návštěva v Šumicích, kde si na utkání s Topolnou našlo cestu 350 diváků. A oproti předchozímu kolu padalo spoustu branek!

13.6.2017

Fotbalisté Havřic (v zeleném). Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Michal Sladký

UH. OSTROH – KNĚŽPOLE 6:3 (2:3)

Fotbalisté Uherského Ostrohu mají před posledním kolem nejlepší pozici v boji o druhé místo. Po obratu ve druhé půli zvládli přestřelku s Kněžpolem. Domácí začali lépe a ve 2. minutě se trefil Jurečka – 1:0. Hosté odpověděli v 10. minutě zásluhou Uherka. Pak si znovu vzali slovo Ostrožané, když na 2:1 skóroval Šlapák, ale záhy Kněžpole během tří minut stav otočilo. Dvěma góly se o obrat postaral Brázdil. Domácí hráči srovnali krok hned dvě minuty po změně stran, to se zapsal mezi střelce Větříšek. A ve zbytku zápasu stříleli góly už jen oni. V 66. minutě se prosadil Durna, na 5:3 zvýšil v 74. minutě Pavlas a účet uzavřel v 77. minutě Čápek.
Branky: 2. Jurčeka, 24. Šlapák, 47. Větříšek, 66. Durna, 74. Pavlas, 77. Čápek – 10. Uherek, 27., 30. Brázdil. Rozhodčí: Vlašic – Durna, Vyorálek, 60 diváků.

HAVŘICE – HLUK B 8:4 (4:4)
O divoký duel se postarali hráči Havřic a béčka Hluku. Jen za první poločas padlo osm branek a stav byl 4:4! Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Lépe začaly Havřice – ve 2. minutě se trefil Moštek. Hluk reagoval za dvě minuty brankou Saba a v 11. minutě vedl po zásahu Martiše. Ve 20. minutě odstartoval své galapředstavení Rachůnek, vyrovnal na 2:2 a o deset minut později dalším gólem zajistil Havřicím vedení 3:2. Následoval však další obrat. Ve 37. a v 38. minutě se prosadil Bihári a veseleji bylo znovu na straně Hluku. Jenže za minutu vyrovnal na 4:4 Doležálek.
Stejně jako v Uherském Ostrohu stříleli po změně stran góly už jen domácí. V 56. a v 70. minutě dal svou třetí a čtvrtou branku Tomáš Rachůnek a Havřice vedly 6:4. V 83. minutě pak definitivně uklidnil domácí tým Bania a v 87. minutě dal tečku krásnému gólovému zápasu Klusák.
Branky: 2. Moštek, 20., 30., 56., 70. Rachůnek, 87. Klusák, 39. Doležálek, 83. Bania – 4. Sabo, 11. Martiš, 37., 38. Bihári. Rozhodčí: Vitásek – Prachař, Šupák, 120 diváků.

BÍLOVICE – BŘEZOVÁ 1:5 (1:2)
Bílovice utrpěly doma ztrátu v boji o druhou příčku. Sice se dostaly do vedení ve 22. minutě po gólu Dujky, ale pak střelecky úřadovali hráči Březové. Ve 26. minutě vyrovnal Janků, ve 32. minutě se prosadil Fruhauf, v 55. minutě se radoval Pomajbík, v 63. minutě se zapsal mezi střelce Smítal a tečku dal zápasu v 90. minutě autor první branky Březové Janků.
Branky: 22. Dujka – 26., 90. Janků, 32. Fruhauf, 55. Pomajbík, 63. Smítal. Rozhodčí: Tureček – Reichel, Janků, 125 diváků.

ŠUMICE – TOPOLNÁ 6:2 (5:1)
Po minulém výpadku se postupující Šumice prostřílely k vysoké výhře. Už ve 3. minutě načal skóre Kelíšek a v 16. minutě stejný hráč zvýšil na 2:0. Když se ve 23. minutě prosadil Kunovský a po půlhodině hry Pilka, bylo to už 4:0. Poté přišli ke slovu i hosté, Lapčík ve 32. minutě korigoval na 1:4. Ještě do přestávky se ale trefil domácí Floreš. Po změně stran viděli spokojení diváci jeden gól na každé straně. V 53. minutě Topolná snížila díky Foltýnovi na 2:5 a v 80. minutě dal výsledku konečnou podobu 6:2 domácí Ondřej.
Branky: 3., 16. Kelíšek, 23. Kunovský, 30. Pilka, 41. Floreš, 80. Ondřej – 32. Lapčík, 53. Foltýn. Rozhodčí: Korolovych – Horčica, Sklenář, 350 diváků.

SLAVKOV – DOLNÍ NĚMČÍ B 0:0
První poločas byl vyrovnaný, ale domácí měli více šancí ke skórování. Ve druhém poločase si domácí vytvořili územní převahu a řadu gólových šancí, ale žádná neskončila v brance. Neskórovali ani hosté, kteří byli nebezpeční z rychlých brejků, a tak utkání skončilo bez branek.
Rozhodčí: Jílková – Pindeš, Hrbáč, 83 diváků. Slavkov: Pochylý – Zimčík, Šimek (75. Halík), Stojaspal, Sedlář, Rožnovský, Plšek, Peter, Miroš, Jankůj (80. Lux), Habarta (21. Polák). Trenér: Mančík. Dolní Němčí B: Kolísek – Talský Jan, Světinský A., Stojaspal Mi., Stojaspal Ma., Stojaspal D.,Pastorek, Mahdal, Krchňáček R., Krchňáček P. (77. Světinský L.), Hlaváček (63. Talský Jakub). Trenér: Stojaspal.

SUŠICE – BÁNOV 0:3 (0:1)
Tým Bánova se vměstnal do první poloviny tabulky, k čemuž mu pomohla výhra v Sušicích. Hosté se ujali vedení v 10. minutě po brance Horňáka a po změně stran tříbodový zisk zpečetili. V 52. a v 87. minutě se trefil Velecký.
Branky: 10. Horňák, 52., 87. Velecký. Rozhodčí: Bednář – Jurák, Polanský, 100 diváků.

JAROŠOV – JALUBÍ 2:1 (0:1)
V Jarošově rozhodl o vítězi nastavený čas a k velké radosti se jím stali domácí. Šťastným střelcem byl Stojaspal. V 57. minutě vyrovnával utkání za Jalubí Příplata, za hosty se prosadil v 38. minutě Doseděl. (red)
Branky: 57. Příplata, 92. Stojaspal – 38. Doseděl. Rozhodčí: Bednář – Smetka, Oharek, 150 diváků.

Šest obcí ze Slovácka dostane 15 milionů na sportoviště

Noví poslanci Zlínského kraje vzešlí z voleb v říjnu 2017.
12

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

„Česká republika je maximálně tolerantní země. Když se podíváte na to, že volby vyhráli ekonomičtí migranti, tak jednoznačně můžeme EU říct, že nejsme žádní xenofobové. U nás je to jedno: Slovák nebo Japonec,“ sdělil Ondřej Benešík jediný lidovecký poslanec z našeho kraje.