Vedoucí tým okresního přeboru Uherskohradišťska před třemi sty diváky zdolal rivala 1:0 a po zaváhání druhých Polešovic navýšil náskok v čele tabulky už na jedenáct bodů.

UHERSKÝ OSTROH – OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 1:0 (1:0)

Nadprůměrná návštěva zhlédla v nepříznivém větrném počasí spíše bojovný fotbal se spoustou soubojů a faulů. Emocí bylo dost, šance ani pohledné akce však dlouho nepřicházely. Výjimkou byla pouze vyložená příležitost domácího M. Kovaříka. „Zápas byl fyzicky velmi náročný. Se soupeřem jsme si nic nedarovali, spousta osobních soubojů a faulů. Některé byly velmi nebezpečné,“ říká domácí záložník Jiří Jurčeka. Klíčová chvíle přišla až po půlhodině hry. Nepokrytý Jurčeka po centru ze strany uklidil míč pohotově do sítě a poslal lídra soutěže do vedení. Michal Horák velmi dobře zatáhl balon po lajně, odkud pak dal přízemní centr. Brankář Aleš Boček si pro míč vyběhl, nicméně těsně předtím jsem ho špičkou kopačky tečoval a on už nestačil zareagovat. Řekl bych, že celkem šťastný gól,“ popisuje rozhodující okamžik hrdina nedělního derby. Hosté se ve druhé půli snažili o vyrovnání, několikrát i zahrozili, ale ve finální fázi a koncovce nebyli přesní.

Branka: 29. Jurčeka. Rozhodčí: Králíček. Diváci: 300.

NEZDENICE – POLEŠOVICE 2:1 (1:1)

Fotbalisté Nezdenic vstoupili do jarní části sezony důležitou domácí výhrou nad Polešovicemi, kterým oplatili těsnou porážku z loňského léta. Úvod sobotního zápasu poznamenala nervozita a spousta nepřesností, takže žádné šance k vidění dlouho nebyly. První šanci měl domácí Kolínek, který ve slibné pozici mířil mimo. Gólově se prosadil až ve 26. minutě Gorčík. Dvacetiletý mladík povedenou ranou otevřel skóre zápasu. Favorizované Polešovice se po inkasované brance probraly a začaly rovněž útočit. Hlavička Černocha po rohu ještě k vyrovnání nevedla, ale těsně před přestávkou se hosté už radovali. Ve 44. minutě se trefil Fantura. I po změně stran se v Nezdenicích na nerovném terénu hrál spíše průměrný fotbal bez vážnějších příležitostí. Co nezachytily pozorné obrany, zneškodnili spolehliví gólmani Juriga s exligistou Drobiszem. Bývalý brankář Slovácka, Jablonce nebo Olomouce inkasoval ještě jednou, když v 69. minutě nestačil na střelu Kolínka. Polešovice se ve zbytku utkání snažily urvat alespoň body, bojovní domácí už si těsný náskok nenechali vzít.

Branky: 26. Gorčík, 69. Kolínek – 44. Fantura. Rozhodčí: Bednář. Diváci: 50.

JAROŠOV – KNĚŽPOLE 3:2 (0:1)

Derby diváky bavilo. Slušná návštěva viděla oboustranně zajímavý fotbal, pět branek a nakonec šťastnou výhru domácího Jarošova, který udolal protivníka gólem z poslední minuty. První půle přitom vyšla lépe hostům. Kněžpole se ujalo vedení ve 21. minutě, kdy se hezky do šibenice trefil Dujka. Další příležitosti v síti neskončily. Branky začaly padat až po přestávce. Nejprve Kováč střelou od tyče srovnal, v 68. minutě však Brázdil vrátil hostům zasloužené vedení. Hráči Kněžpole se ve druhém poločase prosadili ještě jednou, ale sudí Bednář gól kvůli ofsajdu neuznal. Hosté hráli dobře, o náskok ovšem v hektickém závěru nečekaně přišli. Na 2:2 srovnal svým druhým gólem v zápase Kováč, obrat završil v poslední minutě mladík Laga. Kněžpole už nemělo čas na odpověď.

Branky: 47. a 77. Pavel Kováč, 90. Denis Laga – 21. Jan Dujka, 68. Ondřej Brázdil. Rozhodčí: Bednář. Diváci: 150.

VLČNOV – BŘEZOVÁ 2:0 (1:0)

Fotbalisté Vlčnova si proti tabulovému sousedovi upevnili pozici uprostřed okresního přeboru. Svěřenci trenéra Antonína Jurči přemohli Březovou 2:0. První gól vstřelil v závěru prvního poločasu Tománek. Domácí exekutor v souboji kapitánů umístěnou ranou nedal šanci hostujícímu brankáři Bruštíkovi a poslal Vlčnov do vedení. Březová mohla skóre ještě do přestávky srovnat, ale Smítal mířil nepřesně. Domácí tým byl v zakončení efektivnější. Po hodině hry se na trávníku nedomluvil hostující gólman se stoperem a pohotový Matějíček v klidu uklidil balon do sítě. Vlčnov ve zbytku utkání kontroloval výsledek i hru. Nakonec mohl vyhrát i vyšším rozdílem, ale jedna střela skončila na břevnu, další mimo. Nevýrazná Březová se za devadesát minut neprosadila.

Branky: 41. Tománek z penalty, 60. Matějíček. Rozhodčí: Polášek. Diváci: 51.

BÍLOVICE – HLUK B 2:1 (1:0)

Dvě branky Jana Zlámala rozhodly nedělní duel s rezervou Hluku. Poprvé devatenáctiletý mladík skóroval ve 13. minutě, kdy napálil do sítě odražený balon, podruhé se prosadil ve druhém poločase. Zlámal po nedovoleném zákroku Vozára bezpečně proměnil pokutový kop. Hosté stačili porážku pouze zmírnit, když krátce po svém příchodu na trávník udeřil teprve šestnáctiletý dorostenec Martiš. Ten skóroval po standardní situaci čtyřicetiletého veterána Blaška. Na remízu už ale béčko Spartaku, které je v tabulce stále poslední, nedosáhlo.

Branky: 13. a 57. z penalty Jan Zlámal – 73. Martiš. Rozhodčí: Bartoň. Diváci: 69.
Zápasy Prakšice – Topolná a Slavkov – Bánov byly odloženy.

1. Uh. Ostroh 14 12 2 0 49:17 38
2. Polešovice 14 8 3 3 31:22 27
3. Topolná 13 8 1 4 38:18 25
4. O. N. Ves 14 7 2 5 34:24 23
5. Jarošov 14 6 2 6 26:27 20
6. Březová 14 6 1 7 37:34 19
7. Vlčnov 14 5 4 5 24:29 19
8. Bílovice 14 5 3 6 23:24 18