I úterní kvalifikační duel s Polskem měl být pro ni dalším zážitkem. Do branky se ale jednadvacetiletá gólmanka nepostavila. Rodačku z Velkých Bílovic stejně jako drtivou většinu českého týmu postihlo střevní onemocnění.

A na základě domluvy české a polské strany, kterou potvrdila delegátka UEFA, byl zápas odložen.

„Nikdy jsem se s ničím takovým nesetkala. Na zápas jsem se hodně těšila. Zachytat si na za první tým na domácí půdě proti takovému soupeři se vám nepoštěstí každý víkend. Mrzí mě to, nicméně v této situaci nebyla jiná možnost,“ ví Růžičková.

O odložení utkání se dozvěděla na pondělní předzápasové poradě. A částečně se jí ulevilo.

„V tu dobu jsem se ještě cítila dobře, ale zdravotní stav ostatních hráček nedovoloval podat v zápase stoprocentní výkony,“ říká Růžičková.

Střevní nákaza postihla většinu hráček i realizačního týmu. Mladá brankářka onemocnění dlouho odolávala, ale po návratu z Moldávie so Česka se potíže projevily i u ní. „Nakonec mě to dostihlo,“ přiznává.

Po konci reprezentačního srazu v úterý dopoledne odjela domů, kde se snaží dát co nejdříve do pořádku. Zda nastoupí v sobotním ligovém utkání proti Plzni, zatím nedokáže říct.

„Uvidíme, kdy problémy začnou ustupovat. Doufám ale, že už v pátek budu schopna trénovat a na víkendový zápas budu fit,“ věří jednička Slovácka.