V nedělním dopoledni se hlásil kouči béčka Janu Palinkovi a díky neproměněné penaltě proti lídrovi tabulky z Opavy se stal smutným hrdinou bezbrankového duelu. Dnes čeká odchovance Slovácka odvetný duel osmifinále poháru proti Středočechům, ve kterém musí svěřenci trenéra Habance smazat jednobrankové man­ko.

Romane, je v silách Slovácka přes Mladou Boleslav postoupit?

Bude to těžký zápas, hlavně nesmíme dostat branku hned na začátku, to už by se těžko dohánělo. Věřím, že dáme dva góly a nebudeme se nervovat při penaltách.

O víkendu jste nastoupil za béčko Slovácka proti Opavě a právě penaltu jste nedal. Troufl byste si na rozstřel v poháru?

Jednoznačně bych šel znovu, nijak mě to neovlivnilo.

Kdy jste naposledy nedal penaltu?

To už se mně hodně dlouho nestalo, asi za sedmnáctku v dorostu. Proti Opavě to byla druhá, co jsem nedal. Den předtím kluci v šestnáctce trénovali a terén tam nebyl ideální. Postavil jsem si balon na vyšlapané místo, opřel jsem se stojnou nohou, podjelo to a přestřelil jsem. Moc výborných fotbalistů už nedalo penaltu. (Směje se.)

Mladá Boleslav vás na jaře z poháru vyřadila a v poslední době je vaším nejčastějším soupeřem. Je to nějaká výhoda?

Těžko říct. I když na druhou stranu už víte, co si můžete na určité hráče dovolit. V odvetě nebude hrát vykartovaný Johana. Určitě to pro ně bude oslabení, je to klíčový fotbalista jejich defenzivy, ale nastoupí jiný hráč, takže to bude zase nová zkušenost.

Trenér Habanec by měl nasadit ofenzivnější sestavu. Cítíte, že byste mohl nastoupit od začátku?

To nevím, ale jednoznačně bych chtěl hrát. Musíme vstřelit dvě branky, abychom postoupili, doufám, že se na hřiště dostanu.

O uplynulém víkendu jste nastoupil ve dvou soutěžních zápasech. Dalo se to zvládnout?

Bylo to v pohodě. Sice v neděli s Opavou už mně ke konci docházely síly, ale zvládl jsem to. Dobrý.

Slovácku se na podzim zatím moc nedaří. Vy jste místní rodák, musíte často poslouchat narážky fanoušků?

Občas se najdou lidé, kteří si stěžují, ale už jsem si na to zvykl. Co jim můžu říct? Zbytečně se kvůli tomu nestresuji. Nejvíc to mrzí nás, že nemáme o pár bodů víc. Je pravda, že se nám zatím moc nedaří, snad se v poháru nastartuje nová série.

V prvoligovém kádru jste druhou sezonu a už nejste nejmladší. Změnilo se něco?

Nezměnilo se vůbec nic. Balony na tréninku nosím pořád a ještě asi dlouho nosit budu.

Váš otec trénoval v mládežnické akademii Slovácka, momentálně vede muže Starého Města. Diskutujete hodně o fotbale?

Bavíme se o Slovácku i o Jiskře. Je to asi můj největší kritik, už si ani nepamatuji, kdy mě naposled pochválil. To nebývá často. Bylo to asi po jarním zápase proti Budějovicím, ve kterém jsem dal gól.

Co vám nejvíc vyčítá?

Že se málo tlačím do šestnáctky.

Proč se tam tedy víc netlačíte?

Nevím, na to je těžké odpovědět, všechno vyplývá ze hry. Není to jako v juniorské lize, tam bylo na všechno daleko víc času, to bylo jako by pokračování dorostu. První liga je o něčem jiném. Je strašně rychlá, je tam daleko víc taktiky a hlavně důrazu, na všechno je daleko méně času.

Za Slovácko jste odehrál čtrnáct ligových zápasů. Jaké jsou vaše fotbalové cíle do budoucna?

Skromné. Chci se udržet v ligovém kádru a propracovat se do základní sestavy Slovácka, o ničem jiném zatím nepřemýšlím.