Odchovanec Slavie Praha Lukáš Palko, který byl členem širšího kádru pražského klubu, přišel do Slovácka na zkoušku a snaží se vybojovat místo v kádru trenéra Soukupa. Poprvé nastoupil na celých devadesát minut v Trenčíně. V sobotním dopoledni proti Senici naskočil jednadvacetiletý fotbalista do hry patnáct minut před koncem.

Porazili jste čtvrtý celek slovenské ligy, který hrál na podzim evropské poháry. To muselo potěšit…

Výhra byla určitě zasloužená, kvalita hry byla na naší straně. Škoda, že jsme nepřidali ještě nějaké góly. Jsme pořád v zimní přípravě, to je asi nejtěžší fáze fotbalového života, ale určitě je pořád co zlepšovat.

Můžete se po fotbalové stránce trošku představit?

Začínal jsem s fotbalem v pražském klubu FC Háje, v sedmi letech jsem se přesunul do Slavie, kde jsem vlastně až do dneška. Za áčko jsem odehrál pár pohárových zápasů a několikrát jsem byl na lavičce. Většinou jsem nastupoval za juniorku.

Co se týká angažmá ve Slovácku, už víte, jak bude s vámi vypadat dál?

Byl jsem tady od pondělí na testech. Dneska (v sobotu – pozn. aut.) bych měl mluvit s trenérem, jestli bude zájem, nebo ne. Uvidíme, jak se rozhodne.

Váš případný příchod by se řešil přestupem nebo hostováním?

Ve Slavii mám ještě smlouvu na půl roku, asi by se jednalo o hostování.

Jak jste se dostal na zkoušku do Slovácka? Volal vám trenér Soukup?

Měl jsem jít před časem do Brna, ale kvůli špatné finanční situaci Zbrojovky z toho sešlo. Na Slovácko jsem se dostal přes Ríšu Dostálka, který mě zná právě z nepovedeného brněnského angažmá. Doporučil mě panu Soukupovi, a ten mi potom zavolal.

Přišel jste do úplně neznámého prostředí nebo jste některé hráče Slovácka znal?

Osobně jsem znal jenom Tomáše Košúta, z reprezentačních zápasů ještě trošku Davida Pavelku a Tomáše Jelečka. Musím říct, že se mně tady strašně líbí, je tady super parta a přijetí od kluků bylo také skvělé.

Na kterém postu se cítíte nejlépe?

Na levé straně hřiště. Jestli je to obrana nebo záloha, to je mi jedno. Začínal jsem v útoku, ale teďka se asi cítím nejlépe na kraji obrany.

Očima trenéra Soukupa

„Je to mladý levonohý fotbalista, který je schopný hrát na kraji obrany i zálohy. Nás pořád trápí, že na levé straně obrany nemáme kvalitního a ofenzivně laděného hráče. Postavil jsem ho v Trenčíně, kde hrál střídavě v obraně a v záloze. V pátek nastoupil za juniorku na HFK Olomouc, odehrál dobrý zápas, ve kterém dokonce vstřelil branku. V Olomouci hrál celý zápas, proto jsem ho dneska nasadil až v závěru. Myslím si, že ukázal svoje kvality. My budeme o jeho dalším působení u nás ještě přemýšlet a jednat. Minimálně do úterka zůstává u nás, rozhodneme se před odletem do Turecka.“

STANISLAV DUFKA