Poslední celek ligové tabulky porazil svěřence trenéra Habance podruhé v sezoně.

1. FC SLOVÁCKO – HRADEC KRÁLOVÉ 0:1 (0:1)

Fotbalisté Slovácka sice měli soupeři oplácet porážku 0:2 z podzimní části, jenže odvetu nezačali vůbec dobře. Domácí obrana v 7. minutě jen přihlížela kombinaci votroků, na jejímž konci Dvořák přiťukl míč na zcela volného Čermáka, který uklidil míč k pravé tyči Hečovy brány – 0:1.

„Začali jsme aktivně, první čtvrthodinu jsme kombinačně dominovali a odměnou nám byl první gól," usmíval se hradecký trenér Róbert Barborík.

„Byli jsme při bránění laxní, zápas ale byl neustále otevřený," poznamenal k úvodnímu šoku domácí trenér Svatopluk Habanec.

Jeho svěřenci zabrali a postupně si vytvořili až drtivou převahu. Překvapivě se ale nesnažili prosadit kombinační hrou, nýbrž vysokými nákopy. „Máme nejkatastrofálnější hřiště v Česku, minimálně v první a druhé lize, proto jsem dal pokyn, abychom hru zjednodušili," vysvětlil domácí kouč.

Po Šumulikoského hlavičce a dělovce Kuncla měl nejblíže k vyrovnání Libor Došek. Domácí kanonýr si naskočil na Kaloudův centr, jenže hlavou nezamířil úplně přesně a dal tak vyniknout gólmanu Koubkovi.

„Velká škoda. Kdyby dal na 1:1, tak by se drbali stopeři, že ho neuhlídali, takhle na něho jakože vyzráli," konstatoval Svatopluk Habanec.

„Slovácko si důrazem a agresivitou získalo převahu, těchto chvílích nám hodně pomohl náš gólman," uvedl hradecký lodivod, který si nechal slova chvály i pro stoperskou dvojici Rolko, Chleboun. „Spoustu situací vyřešili dobře, příliš toho Doškovi nedovolili."

Měl pravdu. Domácí ikona výrazněji promluvila do děje utkání už pouze jednou. V 82. minutě dokázal v tísni prostrčit míč na Kuncla, který ale v jasné šanci rozvlnil pouze boční síť. Ještě předtím čtyři tisícovky fanoušky jen zhluboka vydechly po tutovce Trávníka. Domácí záložník se ocitl zcela sám na penaltě, za jeho zakončení by se však styděl i žáček.

„Branka pořád visela ve vzduchu," litoval Svatopluk Habanec, který v závěru sledoval smrtící brejky votroků. Heča zlikvidoval dva samostatné úniky Vaněčka a jeden Malinského, hosty ale nakonec tyto promarněné příležitosti mrzet nemusely. Díky zisku tří bodů se dotáhli na Liberec a vrátili se do boje o záchranu.

„V naší situaci musí jít krása stranou, hlavní jsou body. S Plzní jsme odehráli super zápas, ale neměli jsme nic, zatímco dnes máme tři důležité body," radoval se Róbert Barborík.

„Dvakrát jsme s Hradcem prohráli, asi nám nesedí jeho herní pojetí. Jednoznačně ale ukazují, že mají na víc, než na poslední místo," pochválil domácí lodivod hradecké zlepšení.

Branka: 7. Čermák. Rozhodčí: Jílek – Urban, Peřina. ŽK: Košút, Heča – Černý, Štípek, Čermák. Diváci: 3954. 1. FC Slovácko: Heča – Kuncl, Rada, Košút, Šimko – Šumulikoski – Hlúpik, Kalouda, Trávník, Kerbr (56. Diviš) – Došek, Kovář. Trenér: S. Habanec. Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Chleboun, Mareš – Trubač (60. Vaněček), Štípek (71. Halilovič), Čermák, Černý, Malinský (88. Shejbal) – Dvořák. Trenér: R. Barborík.