Fotbalisté Uherského Ostrohu mají double, po postupu do I. B třídy a vítězství v okresním přeboru urvali i okresní pohár. Ve finále porazili Jankovice.

Po šesti minutách hry se dostal k míči ve vápně Radim Brázdil, ale střela mu nesedla podle jeho představ.

První obrovská šance zápasu se zrodila ve 12. minutě. Po hrubce v ostrožské obraně utekl po pravé straně Radim Brázdil. Ve vápně nahrával na úplně volného Večeřu, ale ten s gólovou šanci naložil prachbídně – netrefil ani branku.

Ostr0ožané mohli jít do vedení ve 26. minutě. Zprava centroval Pavlas, na malém vápně našel Gajdoruse, ale tomu se míč zamotal pod nohy a obrana Jankovic první horký moment se štěstím zvládla.

V prvním poločas Uherský Ostroh rozhodně nenaplňoval roli favorita a působil nervózním dojmem. Defenzívu Ostrožanů zle větral hlavně muž s číslem 7 na zádech – Radim Brázdil. Občas to připadalo, že Jankovice hrají systémem vše na Brázdila.

 

 „To není pravda, máme tam i jiné hráče, třeba druhého Brázdila,“ bránil se kouč Jankovic Vlastimil Pól.

„První poločas jsme byli zbytečně nervózní. Některé hráče jsem nepoznával, kluci byli asi přemotivovaní a ustrašení. To jsem nečekal,“ hodnotil první dějství kouč Ostrohu Luděk Jurčeka.

Druhé dějství začalo z obozu stran opatrně, hrálo se většinou mezi šestnáctkami. První střelu na bránu vyslali Ostrožané Lopatou až po hodině hry.
Další příležitost měl lídr okresního přeboru po standartce Šálka, ale na jeho střílený centr v 68. minutě nikdo ze spoluhráčů nereagoval.

Ostrožané měli v těchto pasážích optickou převahu a byli rozhodně aktivnější. V síti mohla skončit o dvě minuty později hlavička Pavlase, ale z malého vápna trestuhodně minul bránu.

Jankovické držel nad vodu gólman Remeš, ale patnáct minut před koncem kapituloval. Na centr z pravé strany si vyskočil ostrožský kanonýr Gajdorus a poslal svůj tým do vedení -1:0. Jak se později ukázalo, byl to rozhodující moment finále.

„To jsou moje situace, čekám na ně celý zápas. Odskočím si od hráče a pak to zametu. V takových pozicích si věřím,“ pochvaloval si nahrávku jediný střelec zápasu.

Zkušený gólman Remeš už nestihl reagovat.

„Soustředil jsem se na centr. Byl docela vysoký, spoléhal jsem se na obránce, že balon odkopne. Bohužel ho podběhl a Gajdorus to trefil. Bylo to docela zblízka, těžko se na to mohlo reagovat,“ líčil gólový moment brankář Jankovic.

Dvě minuty před koncem rozproudil vášně ostrožský Šálek svým ostrým zákrokem na Šustra. Rozhodčí byl hodně benevolentní, rtuťovitý záložník mohl být rád za žlutou kartu. Závěrečný nápor Jankovic se nekonal, Ostroh si pohárovou výhru už zkušeně pohlídal.

„Neuhlídali jsme jednu standartku a prostě jsme to finále prohráli. Úroveň musela diváky uspokojit, lídr okresu mě trošku zklamal. Troufám si říct, že jsme byli Ostrohu více jako vyrovnaným soupeřem. Co scházelo k úspěchu? Špatný výběr rozhodčího nám scházel. Některé zákroky tam byly…nebudu to raději rozebírat. Gratuluji Ostrohu a doufám, že už nikdy nebude hrát okresní přebor a vždycky budou hrát vyšší soutěž,“ hodnotil finálové klání kouč Jankovic Vlastimil Pól.

Jeho protějšek na lavičce Ostrožanů Luděk Jurčeka si po zápase oddechl.

„Čekali jsme to možná o něco snadnější. Soupeř byl velmi kvalitní a hrál na nebezpečné brejky. Naše výhra byla víc vydřená jako zasloužená. Myslím, že nakonec jsme vyhráli zaslouženě, za pohárem jsme šli víc jako soupeř,“ okomentoval zápas trenér vítězů.

Finále poháru OFS -

FK Uherský Ostroh – TJ Sokol Jankovice 1:0 (0:0)

Branka: 76. Gajdorus. Rozhodčí: Tureček – Korolovych, Večeřa. Žluté karty: Šálek - Večeřa, Šustr. Diváci: 1 234.

Sokol Jankovice: Remeš – Panáček, M. Hruška, L. Hruška, Surovec – T. Večeřa, Šustr, Silný (55. Mikulica), R. Brázdil - V. Brázdil, M. Večeřa (85.Němec) Trenér: Vlastimil Pól.

FK Uherský Ostroh: Šicha – Horák, Maruánek, Lopata (85. Čápek), Šálek – Pavlas, Durna, F. Kovařík, M. Kovařík – Jurčeka (65. Ondroušek), Gajdorus. Trenér: Luděk Jurčeka.

Rozhodující moment finále:

Musí to být jednoznačně 76. minuta a jediná trefa zápasu v podání Tomáše Gajdoruse. Kanonýr lídra okresního přeboru nebyl v utkání příliš vidět, ale svůj úkol splnil. Na jeho branku už Jankovice nestačili reagovat.

Hvězda zápasu:

Mohl jim být gólman Jankovic Petr Remeš, ale pomyslnou trofej mu sebral střelec jediné branky zápasu Tomáš Gajdorus. „Na tomto stadionu jsem začínal. Jsem strašně šťastný, na podobné zážitky čekáte celý život. Já jsem si ho splnil v 34 letech,“ povídal těsně po finále kanonýr Ostrožanů.

Číslo zápasu: 28

To je šňůra zápasů bez prohry fotbalistů z Uherského Ostrohu. Poslední prohra svěřenců Luďka Jurčeky je stará rok a dva měsíce, tehdy prohráli Ostrožané v semifinále poháru proti hluckému béčku. „Nevím, nepočítám ty zápasy. Když to říkáte, tak v tom chceme pokračovat, co možná nejdéle,“ okomentoval sérii kouč Ostrožanů.

Atmosféra zápasu:

Finále poháru se už tradičně hraje na Městském stadionu Miroslava Valenty. Už jenom odehrát zápas na prvoligovém stadionu Slovácka musel být pro hráče mimořádný zážitek. Na letošní duel si našlo cestu 1 234 diváků, což je zatím nejvíce za čtyři odehrané finálové zápasy na prvoligovém stadionu. Podle trenéra Jankovic fandila většina stadionu jeho mužstvu. „Myslím, že atmosféra musela všechny nadchnout, fanoušků z Jankovic bylo na stadionu více jako těch z Ostrohu, i když jsme desetkrát menší. Nevím, kde měl Ostroh své fanoušky. Má vůbec nějaké? Rýpl si na závěr do Ostrožanů Vlastimil Pól.