Očekávaný duel sice nabídl napínavou podívanou, zároveň ale příliš fotbalové krásy nepřinesl. V prvním poločase srdce fotbalového fanouška zaplesalo snad jen při Švancarově kličkované a efektním obranném zákroku Kubáně, který patičkou odvrátil hrozící nebezpečí.

Šance by se daly spočítat na prstech jedné ruky nešikovného dřevorubce.

Sparťané zahrozili v 8. minutě. Domácí gólman Vašek se jen bezmocně ohlédl po Wilfriedově hlavičce, ta však naštěstí pro něj i celé Slovácko jen provištěla kolem pravé tyče. Po čtvrthodině hry měl na hlavě gól Abrahám. Jeho pokus ale hosté těsně před brankovou čárou stačili zastavit a domácí neprotlačili míč do sítě ani z následného závaru.

V závěru poločasu se domácí hned třkrát dožadovali odpískání penalty, ani jednou ale nebyli vyslyšeni. Cleber si po souboji s Řepkou vysloužil jen žlutou kartu, následně rozhodčí Adam neodpískal hraní rukou v podání Hubníka a Řepky.

„Tady na tom stadionu prostě umí vytvořit tlak na rozhodčího,“ glosoval to trenér Sparty Josef Chovanec. Domácí kouč se k tomu příliš vyjadřovat nechtěl. „Rozhodčí pády Švancary a Clebera posoudil tak, jak je posoudil. A ruce? Ty z lavičky vidět nejsou,“ procedil mezi zuby Josef Mazura

Rozhodnutí padlo na začátku druhé půle. Holenda po Wilfredově přiťuknutí zakroutil svou technickou střelu do pravého horního růžku a Vašek plachtil vzduchem nadarmo – 0:1. „Nechali jsme tam Holendovi až příliš mnoho místa,“ zlobil se Mazura. „Pak už to bylo proti Spartě těžké. Byli jsme v křeči, nedařilo se nám,“ dodal domácí trenér.

Asi největší šanci Slovácka na vyrovnání paradoxně „spálil“ Sparťan Řepka, který při snaze uklidit do bezpečí Zelenkův centr hlavičkoval jen těsně vedle vlastní branky.

Spartě se na druhé straně otevíral prostor a měla několik nebezpečných příležitostí. Tu největší trestuhodně spálil Zeman. Záložník Sparty měl při zakončení totik času, že se mohl Vaška zeptat, kam to chce, místo toho ale bezmyšlenkovitě napálil míč nad.

„Kdybychom z našich brejků přidali druhý gól, mohli jsme dohrávat ve větším klidu. I tak jsem ale za výhru venku rád, potřebovali jsme ji,“ poznamenal Josef Chovanec.

Radost mu mohl pět minut před koncem pokazit Petr Švancara, jenže z nadějné pozice zamířil pánubohu do oken a hosté tak mohli slavit. „Sparta byl vzadu silná, moc nám toho nedovolila. Měli jsme tam jen nějaké náznaky, závary, ale nic se nám tam protlačit nepodařilo,“ uzavřel Josef Mazura.

1. FC SLOVÁCKO – SPARTA 0:1 (0:0)

Branky: 50. Holenda. Rozhodčí: Adam – Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Němčický, Švancara, Cleber, Vašek – Vacek, Kucka, Kušnír, Řepka. Diváci: 7122.

1. FC Slovácko: Vašek 3 – Randa 3, Kordula 3, Němčický 3, Kubáň 3 – Ondřejka 2, Abrahám 2, Zelenka 4 (82. Valenta), Urbánek 3 – Cléber 2 (76. Smetana), Švancara 3. Trenér: J. Mazura.

Sparta: Blažek 3 – Kušnír 3, Hubník 2, Řepka 3, Pamič 3 – Žofčák 3, Vacek 2 (90. Kalouda), Kucka 3, Zeman 2 (85. Hoheneder) – Wilfried 3 (72. Kadlec), Holenda 2. Trenér: J. Chovanec.